Pánske tričká z rôznych materiálov a ich vplyv na športový výkon

Pánske tričká

Každý kto má rád šport a prekonávanie samého seba vie, že sa pri tom musí cítiť čo najlepšie. Správna strava pred tréningom, regenerácia či výber správneho športového oblečenia patria medzi veľa faktorov, ktoré môžu náš výkon ovplyvniť. Mnohí z nás však správnemu oblečeniu neprikladajú veľkú váhu. No dobrý a kvalitný materiál vám môže pomôcť cítiť sa rovnako pohodlne ako pred tréningom aj po hodinovom cvičení. Na trhu je viacero materiálov a každý musí výber prispôsobiť svojim potrebám, preto vám predstavíme pár základných informácii o najpoužívanejších materiáloch, z ktorých sa vyrábajú pánske tričká.

pánske tričká

Športový outfit pre pánov

Živočíšne vlákna sú o niečo lepšie ako rastlinné

Ak sa teda rozhodnete o prírodné vlákna, tak sa v prvom rade snažte vyhýbať bavlne. Táto najrozšírenejšia textília je síce veľmi príjemná no pre šport má jednu veľkú nevýhodu a to viazanie vody, teda potu, preto sa bavlna využije viac vo svete módy. Pri výbere by ste mali skôr staviť na živočíšne vlákna a to konkrétne na pánske tričká z ovčej vlny. Tento materiál má mnoho výhod, napríklad že je najprirodzenejšou látkou pre ľudskú pokožku. Vlna je vďaka jej tepelno-izolačným vlastnostiam vhodná do chladného počasia a pre ľudí citlivých na chlad. Medzi miernu nevýhodu môžeme zaradiť slabú elasticitu a mechanicku odolnosť, to sa však väčšinou rieši kombinovaním vlny a syntetických materiálov.

pánske tričká

Športové pánske tričká sa môžu líšiť v závislosti od druhu športu, na ktorý sú určené

Pánske tričká so syntetického vlákna

Umelé vlákna otvorili vo svete športového oblečenia nové možnosti a preto sú jednoznačne voľbou „number one“ v tomto obore. Nápis „Polyester“ nájdeme na drvivej väčšine športového oblečenia a mimoriadne obľúbenou kategóriu sú práve pánske tričká z tohto materiálu. Okrem toho že je odolný voči vonkajším vplyvom počasia a udrží vás v suchu v chladnom počasí, tak sa hodí aj na cvičenie v uzavretých priestoroch, kde zas vyniká jeho skvelé odvádzanie potu. Okrem neho poznáme ešte polyamid, polypropylén či polyuretán. Kvalitné pánske tričká okrem športu môžete využiť aj napríklad na dlhé cestovanie, počas ktorého sa budete chcieť cítiť čo najpohodlnejšie.

 

 

Pridaj komentár