Farby na stenu dokážu váš interiér zmeniť na nepoznanie

Farby na stenu

Túžite len po zmene alebo nový náter už steny vo vašej domácnosti naozaj nevyhnutne potrebujú? Tak či onak, maľovanie stien v interiéroch našich domácností dokáže robiť hotové zázraky a celý priestor zrazu pôsobí úplne inak, novo, sviežo a moderne. Zároveň popri maľovaní máme konečne možnosť naozaj dokonale poupratovať aj odľahlé kúty, kde sme sa predtým nedostali. Odtiahnutý nábytok, zrolované koberce či zvesené lustre odhalia mnohé nedostatky a chybičky krásy, ktoré je potrebné napraviť, zrenovovať či dôkladne vyčistiť a aj vďaka tomu potom celý interiér pôsobí veľmi príjemne, pozitívne, jednoducho ako nový. Veľký vplyv na „wow“ konečný efekt má však aj výber správnej farby na stenu a správna technika maľovania či prípravy stien na nový náter.

farby na stenu

Kontrastné farby na stenu sú mimoriadne štýlové

Ako vyberáme farby na stenu?

Farby na stenu vyberáme vždy akosi podvedome a inštinktívne, každý z nás má obľúbené (aj menej obľúbené) farby, ku ktorým podvedome inklinuje a tých sa potom pridŕža nielen pri výbere farby, ale aj pri výbere nábytku, textílii, dekorácií či dokonca aj oblečenia. Farby na stenu však potrebujú zohľadniť oveľa viac kritérií ako len príjemné pocity, ktoré v nás vyvolávajú, napr. farba, ktorá vyzerá úžasne na malej ploche (červené vankúšiky, zlatý svietnik či čierna váza) môže na veľkej ploche stien spôsobiť úplne opačný efekt a interiér s dominantnou čiernou, zlatou či červenou farbou steny bude tak hotovou pohromou. Pri výbere farby preto vždy myslite aj na veľkosť a orientáciu miestnosti, ale aj na farbu nábytku, podláh či interiérových dverí, prípade na odtieň kamenného alebo dreveného obkladu, ktorý je v miestnosti.

farby na stenu

Nebojte sa výrazných farieb

Vzorkovník farieb môže pomôcť správne sa rozhodnúť

Dnes už je osvedčeným štandardom, že predajcovia farieb na steny poskytnú vzorkovník farieb alebo skúšobnú vzorku a vy sa tak môžete zvolený odtieň doma odskúšať skôr, ako sa definitívne rozhodnete. Farebné prúžky vzorkovníka priložte nielen k stenám, ale aj k nábytku a najlepšie pri dennom aj umelom osvetlení. To vám môže pomôcť správne sa rozhodnúť a zvoliť optimálne farby na stenu pre celý váš interiér.

Pridaj komentár