Pánska košeľa je „must have“!

Pánske košele

pánska košeľa

Pánske košele

Existuje niekoľko vecí, ktoré by zaručene nemali chýbať v šatníku žiadneho správneho muža. Jednou z nich je bezpochyby kvalitná pánska košeľa. Keď sa jedná o nakupovanie a eleganciu, muži často potrebujú poradiť – česť výnimkám! Ak sa snažíte vybudovať si šatník a máte problém s výberom vhodnej pánskej košele, tento článok vám určite pomôže.

Časy, keď ste si vystačili s jednou košeľou v šatníku na každú príležitosť, sú nenávratne preč. Samozrejme nemusíte mať v skrini päťdesiat pánskych košieľ všetkých možných druhov a farieb – stačí zopár univerzálnych kúskov, ktoré ľahko skombinujete s ostatnými kúskami odevu. Ak si ale myslíte, že vy pánsku košeľu nepotrebujete a vystačíte si so svojim tričkom a mikinou, ste na omyle! Štatistika hovorí, že pre ženy sú muži v košeliach oveľa príťažlivejší, než muži v tričkách. Čo viac vám treba počuť?

Košele ktoré v šatníku nemôžu chýbať!

pánska košeľa

V každom šatníku by mala byť aspoň jedna biela pánska košeľa

Medzi základné tri druhy pánskych košieľ, ktoré v skrini zaručene musíte mať, je klasická biela košeľa, károvaná košeľa a denimová (rifľová) košeľa. Klasická biela pánska košeľa je úplný základ a nič nepokazíte, ak si kúpite hneď niekoľko kusov. Nosiť ju môžete k obleku, ale aj bez neho. Vhodne zvolenými doplnkami v nej môžete vyzerať vždy inak. Na formálne podujatia voľte oblek a kravatu alebo motýlik, nezabudnite na kožený opasok, manžetové gombíky a kvalitnú obuv.

Na menej formálne stretnutia košeľu kombinujte s nohavicami a opäť kožený opasok, či štýlové slnečné okuliare – možností je nekonečne veľa. Károvaná pánska košeľa nikdy nevyjde z módy. Menšie či väčšie kocky, elegantná alebo športová, krátky či dlhý rukáv – výber je široký a tiež nezaškodí, keď si kúpite viac než jednu. Rovnako ako károvaná košeľa, tak aj denimová pánska košeľa je priam nesmrteľná a kombinovať ju môžete takmer so všetkým. Dobre vyzerá s dlhými aj krátkymi nohavicami a nosí sa aj v kombinácii s tričkom, ale aj na holej hrudi.

Hlavne nech vám sadne!

pánske košele

Výber tej správnej veľkosti je základ

Pánska košeľa vám okrem padnutia do oka, musí samozrejme aj dokonale sadnúť. Ak patríte k štíhlym pánom, voľte slim fit pánsku košeľu, ktorá je momentálne veľmi populárna. Ak ale máte „pivný pupok“, siahnite radšej po regular fit košeliach, ktoré nebudú zbytočne upozorňovať na vaše malé nedostatky.

Košeľu si vždy pred kúpou vyskúšajte, keďže každý výrobca má iné číslovanie a číslo, ktoré bežne nosíte, vám nemusí sadnúť. Pánska košeľa by nemala byť ani príliš voľná, ani príliš tesná. Mali by ste vedieť pohodlne zodvihnúť ruky pred seba a mala by sedieť aj okolo krku – musí tam byť dosť miesta pre dva prsty.

Pridaj komentár