Nábytok o vás veľa prezradí

Prvý dojem o vás môže urobiť aj nábytok

nábytok

Kombinácia starožitého nábytku a modernej architektúry je veľmi obľúbená

Chystáte sa zariadiť svoj dom alebo vymeniť starý nábytok za nový? Nie vždy si uvedomujeme, akú dôležitú úlohu má zariadenie a bytové doplnky v interiéri. Okrem ich praktickej stránky o vás vedia prezradiť aký ste človek a tiež vedia prezradiť váš vkus. Nábytok využívame denne a preto by ste si na jeho výbere mali dať patrične záležať. V dnešnej interiérovej estetike vládne sloboda, čiže striktné dodržiavanie jedného štýlu je už dávno za nami. Kombinovať môžete aj nekombinovateľné – hlavne nech to má štýl a originalitu. Pri zariaďovaní interiéru dajte na svoje pocity a nemyslite na to, či sa to môže kombinovať s tým alebo tamtým. Na tom nezáleží! Záleží hlavne na tom, aby ste boli vy so svojim výberom spokojní.

Aký nábytok teraz letí?

Dnes je pri zariaďovaní interiéru veľmi populárne kombinovať starý a moderný štýl. Stále viac a viac ľudí prezerá bazáre, kde sa dajú nájsť naozaj prenádherné kúsky starožitného nábytku. Ich výhodou je okrem iného aj ich limitovanosť – asi ťažko u niekoho nájdete rovnaký kus. Ten potom môžete zakomponovať k modernejšiemu nábytku a dokúpiť pár originálnych bytových doplnkov a sami nebudete veriť, ako dobre to spolu vyzerá. Ak sa vám páčia veci nadčasové, ktoré si zachovajú svoju eleganciu po dlhé roky, určite voľte masívny drevený nábytok. Pri ňom máte záruku vysokého štandardu kvality a dlhoročného a bezproblémového používania. Drevený nábytok sa dedí z generácie na generáciu. Ak chcete docieliť útulný interiér, siahnite po rustikálnom štýle nábytku, zatiaľ čo do modernejšieho je vhodnejšie masívne drevo s jednoduchými a jemnými líniami. Ak vám to rozpočet dovolí, vyskúšajte na mieru robený nábytok.

nábytok

Biely nábytok si stále udržuje svoj kurz

Nábytok a farby

Pri kúpe nábytku a zariaďovaní interiéru majte na rozume, že na výsledok sa budete pozerať najbližších 5 až 10 rokov. Preto sa radšej vyhnite divokým farbám, či tvarom a voľte prírodné odtiene a jednoduchosť. Neviete sa rozhodnúť do akej farby ladiť celý interiér? Fialová, červená alebo oranžová určite nie je dobrá voľba. Biela farba je nadčasová, elegantná a nikdy nevyjde z módy. Okrem toho opticky zväčší priestor a krásne ho presvetlí. Ak vám ale biela príde málo „farebná“, vyskúšajte jemné odtiene hnedej, béžovej alebo pastelové farby.

Pridaj komentár