Offshore spoločnosť a podnikanie v zahraničí

Možno ste sa už niekde s termínom offshore podnikanie stretli, no ak nie ste práve z podnikateľského prostredia, pravdepodobne vám to nič nehovorilo. Nemusíte sa preto cítiť trápne, nie ste jediný. Offshore podnikanie je vlastne podnikanie v zahraničí a to predovšetkým v tzv. daňových rajoch. Ide o krajiny s minimálnym alebo žiadnym daňovým zaťažením, pričom podnikanie v týchto krajinách poskytuje ich majiteľovi maximálnu anonymitu a nie je potrebné dokonca ani vedenie účtovníctva – vďaka tomu je podnikanie omnoho jednoduchšie. Offshore spoločnosť si môže založiť ktokoľvek a to tak fyzická ako aj právnická osoba, tak prečo by ste to nemohli vyskúšať aj vy?

offshore spoločnosť

Čo všetko potrebujete na založenie offshore spoločnosti?

Čo je offshore spoločnosť?

A čo to vlastne tá offshore spoločnosť je? Ide o spoločnosť, ktorá je založená mimo územia v ktorom je registrovaná. Najčastejšie sa offshore spoločnosti zakladajú v daňových rajoch (jurisdikciách) ako napríklad Seychely, Veľká Británia, Cyprus, Holandsko, Belize a v iných krajinách. Dôvodov prečo by ste si mali offshore spoločnosť založiť aj vy je hneď niekoľko, no medzi ten najhlavnejší patrí bezpochyby anonymita. Anonymita vlastníctva offshore spoločnosti napríklad výrazne znižuje pravdepodobnosť, že sa stanete terčom vydierania, keďže zločinci si vyberajú svoje obete podľa majetkových pomerov a k vyhľadávaniu potencionálnych obetí používajú verejné databázy ako obchodný register či kataster nehnuteľností. Offshore podnikanie vás pred týmto dokonale ochráni.

Offshore spoločnosť a jej výhody

Offshore podnikanie so sebou prináša mnoho výhod a ak už vynecháme spomínanú anonymitu a diskrétnosť alebo nízke daňové zaťaženie, potom treba určite spomenúť stabilitu právneho systému ako aj možnosť investičných možností po celom svete. Poteší vás aj minimálna administratívna náročnosť či fakt, že pri riadení obchodu v zahraničí nemusíte byť fyzicky prítomný – teda za predpokladu, že si do danej krajiny nechcete zájsť na dovolenku. V takom prípade si baľte kufor a spoznajte lepšie krajinu v ktorej ste sa rozhodli podnikať. Mať offshore spoločnosť v daňovom raji je jednoducho to najlepšie, čo môžete urobiť.

Pridaj komentár