Antalya právom označovaná ako perla Tureckej riviéry

Turecko patrí medzi tie najobľúbenejšie dovolenkové destinácie a to nielen pre svoju nádhernú prírodu, ale aj vysokú kvalitu služieb, ktorú mu môžu závidieť mnohé krajiny. Antalya je najväčším mestom na tureckom pobreží Stredozemného mora a je obklopená pohorím Taurus. Slávu tomuto letovisku priniesla kombinácia krásneho prostredia a historických pamiatok, ktorých je tu naozaj mnoho. Antalya je právom označovaná ako perla Tureckej riviéry. Svojim návštevníkom ponúka všetko, čo by dokonalá dovolenka mala mať. Zlaté pláže s horúcim pieskom, príjemne teplé tyrkysové more, neutíchajúci slnečný svit, krásnu prírodu, malebné okolie a ešte omnoho viac.

Antalya

Antalya toho ponúka naozaj veľa.

Tajomná Antalya vonia históriou

Milovníci histórie si v Antalyi určite prídu na svoje a to napríklad v jej historickej časti mesta, ktorá je hotovým labyrintom úzkych uličiek, pamiatok a rôznych iných zaujímavostí. Celá štvrť je obklopená hradbami. No hlavné centrum Antalye tvorí historicky najvýznamnejšia ulica Hesapci. Spája ju Hadriánova brána a veža Hidirlik Kulesi. Za návštevu stojí aj etnografické múzeum Suna-Inan Kirac Kaleici, rovnako aj chrám Kesik Minare, kamenná mešita Iskele z 19. storočia, alebo múzeum hračiek so zbierkou tisícok hračiek z rôznych období. Výborným spôsobom ako si prezrieť celé mesto je jazda historickou električkou premávajúca každých 30 minút. Prechádza tými najkrajšími miestami v Antalyi. Antalya však toho ponúka ešte omnoho viac.

Antalya

Milovníci histórie si prídu na svoje.

Antalya a jej okolie

Nesklame vás ani okolie Antalye a to napríklad neďaleká jaskyňa Beldibi vo vápencových skalách, kde uvidíte aj obrazy postáv a scény z lovu. Jaskyňa Damlatas má zase stalagtity a stalagmity v rôznych farbách a jaskyňa Karain je známa tým, že v nej objavili nástroje z praveku, skamenelé lebky človeka a kostry prehistorických zvierat. Krásnym zážitkom je aj návšteva vodopádov Dudense, starobylé mesto Perge či zachovalý amfiteáter Aspendos. Antalya je aj skvelým miestom na to, aby ste ochutnali typickú tureckú kuchyňu, ktorá patrí k tým najchutnejším a zároveň aj najzdravším na svete. Zamilujete si však aj plavbu loďou po mori, potápanie, windsurfing či akýkoľvek iný vodný šport.

Pridaj komentár