Obuv do školy musí byť hlavne pevná

Správná a zdravotne nezávadná obuv je pre každého školáka veľmi dôležitá. Akú obuv zaobstarať našim deťom do školy? To je otázka, ktorou by sa mali rodičia seriózne zaoberať nielen v prípade prváčikov. Nástup do školy vyžaduje aj vhodných topánok do školy na prezutie. Pre každého školáka, vrátane toho prváčika musíme zaobstarať rôzne druhy topánok. Zvoľte tú správnu obuv do školy.

sandalky

Aj takéto sandálky môžu byť dobrá obuv do školy pre deti.

Prezuvky do školy

Bez pohodlných prezuvok sa žiadny školák nezaobíde. Odborníci radia zvoliť prezuvky, v ktorých detská nožička bude pevná, ale na druhej strane by mala voľne dýchať. Vyhnete sa tak zapareniu, vzniku plesní a pod. Keďže má obuv do školy naše dieťa takmer celý deň na nohách, radšej do nej investujte viac.  Okrem prezuvok vaše dieťa bude potrebovať cvičky na cvičenie v telocvični. Pri ich voľbe je podstatné, aby mali bielu podrážku. Tenisky sú určené na cvičenie vonku. Opäť dajte na kvalitu, aby sa v teniskách dieťaťu pohodlne cvičilo a nič ho netlačilo.

tenisky

Tenisky sú na cvičenie vonku dobrou voľbou. Spevnená klenba pripraví správne prostredie pre nôžku.

Ako vybrať vhodnú obuv do školy?

Existuje niekoľko všeobecných  základných zásad, ktoré by ste nemali pri výbere podceniť. Detské prezuvky musia byť maximálne pohodlné a z priedušného materiálu (bavlna, ľan, koža). Pre tých najmenších je vhodné voliť členkový model topánok, kde je celé chodidlo pevne ukotvené, aby sa mohla správne formovať klenba chodidla. Ideálna je obuv do školy s guľatou a dostatočne priestrannou špičkou. Staršie deti si mnohokrát vyžadujú len topánky nazúvacie, teda bez pevnej päty. Na prvom stupni základnej školy by ale mali ešte nosiť uzatvorenú pevnú obuv. Pre tie staršie sú potom vhodnou voľbou zdravotné sandále s tvarovanou stielkou. Vzhľadom k tomu, že sú deti neustále v pohybe, je nutné, aby obuv do školy mala pevný, dostatočne dlhý a vysoký opätok. Takýto charakter obuvi do školy dokonale zabráni nežiaducim bočným pohybom pätovej časti chodidla. Medzi hlavné kritériá kvalitných prezúvok patrí anatomicky tvarovaná stielka z dobre priedušného, savého materiálu a odľahčená, dobre ohybná a pružná podošva, ktorá nekĺže.

Pridaj komentár