Nábytok do kúpeľne podľa vášho vkusu

Nábytok do kúpeľne by nemal byť len úplnou záležitosťou dizajnu. Rozmyslite si vopred poriadne, či chcete nábytok závesný či na nožičkách. Ak preferujete umiestnenie kúpeľňového nábytku na nožičky, máte na výber z variantu dvoch nožičiek so súčasným uchytením do steny, alebo variant so štyrmi nožičkami. Ak sú  kúpeľňové skrinky umiestnené na soklíkoch, potom hrozí  značné nebezpečenstvo poškodenia. Nábytok do kúpeľne je teda pomerne náročné vybrať. Nechajte sa inšpirovať dizajnérskymi stránkami, eshopom či predajňami rôznych obchodov alebo priamo najmite bytového dizajnéra.

kupelnovy nabytok

Tento príklad závesných skriniek do kúpeľne nám ukazuje, že je možné mať úložný priestor a zároveň veľa miesta v miestnosti.

Lakovaný alebo lamino povrch skriniek?

Trvalo vlhké prostredie samozrejme znižuje životnosť nábytku do kúpeľne. Najvyššiu ochranu proti vlhkosti, striekajúcej vode a mechanickému opotrebovaniu poskytne kvalitný lak, ak je vykonaný v niekoľkých vrstvách. Najkvalitnejšie kúpeľňové skrinky sú opatrené niekoľko vrstvovým ochranným lakom, najmä dvierka a čelné plochy, a tak u nich nie je riziko, že sa vám po pár mesiacoch rozostúpia hrany. Bohatý výber drevodekorov v prevedení lamino vám rozhodne výber povrchu nábytku do kúpeľne uľahčí.

kupelnovy nabytok

Šikovne riešená úložná skrinka v kúpeľni sa vždy hodí.

Nábytok do kúpeľne s kombinovanou úpravou

Lamino drevodekory pripomínajú nielen vzhľad prírodných materiálov, ale tiež vďaka štruktúre, pórom a matnému povrchu sú maximálne blízke skutočnému drevu alebo dýhe. Odolnosť voči vlhkosti je v plochách samozrejme lepšia ak pri prírodnom materiáli a v spojoch a hranách je možné vďaka špeciálnej povrchovej ochrane hrán dosiahnuť vysokú odolnosť pred mechanickým poškodením. Môžete sa tiež stretnúť s kombináciou lamina a laku, kedy je výsledná povrchová úprava vykonaná vo vysokom lesku. Závesné typy sa pripevňujú pomocou kotviacich skrutiek do steny a pokiaľ sa jedná o stenu zo sadrokartónu, musí sa vopred pripraviť zosilnenie konštrukcie steny. Pri rozhodovaní o elektroinštalácii, osadení zásuviek a vypínačov a výbere svietidiel musíte mať všetko vopred ujasnené ešte pred dovozom nábytku do vašej kúpeľne. Takisto popremýšľajte aj nad dizajnom kúpeľne. Doplniť ho môžete doplnkami, farebným náterom či zrkadlom.

Pridaj komentár