Nová spálňa a nové nočné lampy

Nočné lampy – pre deti aj dospelých

Svetlo – aká obyčajná a pritom dôležitá súčasť nášho života! Jeho množstvo a intenzita ovplyvňujú našu náladu, to, ako sa cítime a do určitej miery aj naše zdravie. Denné svetlo, ktoré je pre človeka nenahraditeľné, nám počas dňa dodáva slnko, no hneď, ako večer zájde, je naším jediným zdrojom svetla umelé osvetlenie, akým sú rozličné svietidlá, lustre a nočné lampy.

Do spálne sviečky a nočné lampy

V minulosti museli našim predkom stačiť ako zdroj svetla napr. sviečky, ktoré aj dnes výborne poslúžia na vytvorenie príjemnej a romantickej atmosféry, ale na rozdiel od minulosti, my dnes máme možnosť doladiť atmosféru v miestnosti aj mnohými inými spôsobmi. Medzi miestnosti, ktoré majú dýchať príjemnou atmosférou určite patrí spálňa. Jedným z detailov, ktoré takúto atmosféru v spálni dotvárajú sú práve nočné lampy. Nočné lampy totižto dodajú priestoru viac svetla tam, kde ho potrebujete a pritom nenarušia intimitu tejto miestnosti.

Nočné lampy - MBSUN.cz

Dekoračné nočné lampy na čítanie

Ako si vybrať vhodné nočné lampy?

Pri výbere nočných lámp je potrebné ich zosúladiť aj  s výškou nočných stolíkov (napr. ak sú stolíky vyššie, nočné lampy by mali byť nižšie a naopak, pri nižších stolíkoch si vyberieme skôr vyššie lampy) takto dosiahnete ideálne svetlo na večerné čítanie. Vybrať si môžete zo širokej ponuky štýlov, vzorov a farieb. Pri stolových nočných lampách si môžete vybrať rôzne typy tienidiel napr. sklenené, textilné, plastové aj papierové. Tiež sú v ponuke aj lampy  polohovacie, nastaviteľné, nástenné či dokonca stmievateľné.

Podľa toho, v akom štýle máte spálňu zariadenú, sa môžete rozhodnúť pre nočné lampy dizajnové – vhodné do moderného či minimalistického interiéru, ale aj svietidlá napríklad ratanové, rustikálne alebo vitrážované, ktoré môžete dokonale zladiť s vašou spálňou.

Detské lampy - MBSUN.cz

Detská lampa do spálne alebo detskej izby

Nočné lampy do detských izieb

Pestrá ponuka nechýba ani čo sa týka nočných lámp do detských izieb. Na výber sú nočné lampy s rôznymi detskými motívmi a známymi  rozprávkovými postavičkami v rozličných farebných prevedeniach. Obľúbené sú aj detské nočné lampy s tieňohrou a uspávacou melódiou. Niektoré tieto svietidlá sú nastavené na určitú dobu svietenia, po ktorej sa automaticky samé vypnú.

Pridaj komentár