Kvalitná rekonštrukcia bytového jadra zlepšuje bývanie a nehnuteľnosť aj lepšie predáva

Rekonštrukcia bytového jadra

Pri kúpe a predaji bytu rozhodujú viaceré veci o tom, či nám daný byt padne alebo nepadne do oka. Každý z nás má individuálne požiadavky a predstavy ale medzi najdôležitejšie kritériá patrí napr. rozloha a dispozícia bytu, a samozrejme prvý dojem, ktorý je tiež mimoriadne dôležitý. To, čo ľudí najviac upúta pri prehliadke bytu, je okrem veľkosti izieb aj to, aká je v byte kuchyňa a kúpeľňa. Krásne prerobené kuchyne a kúpeľne byty vyslovene „predávajú“, preto je dôležité zamerať sa pri starších bytoch najmä na rekonštrukciu pôvodného bytového jadra, ktoré v mnohých bytoch spája práve kuchyňu s kúpeľňou. Rekonštrukcia bytového jadra tak môže výrazne zmeniť celkový vzhľad aj dispozíciu vášho bytu a zlepšiť tak nielen kvalitu bývania ale aj neskoršiu predajnosť bytu.

rekonštrukcia bytového jadra

Veľmi útulná a priestranná kuchyňa po rekonštrukcii

Rekonštrukcia bytového jadra s pôvodnou či novou dispozíciou?

Rekonštrukcia bytového jadra patrí k pomerne bežným a veľmi častým zmenám pri starších (najmä panelákových) bytoch, kde je staré umakartové jadro už absolútne nevyhovujúcim, neestetickým a nehygienickým prvkom. Prvé, o čom je potrebné rozhodnúť pri rekonštrukcii bytového jadra, je rozmer prestavby. Bude nová kúpeľňa iba kopírovať pôvodnú dispozíciu alebo prejde aj radikálnou dispozičnou zmenou, napr. prepojením kúpeľne s toaletou? Ak sa neviete jednoznačne rozhodnúť, využite služby bytového architekta, ktorý vám nielen odborne poradí, ale vypracuje aj rôzne zaujímavé inovatívne návrhy pre vašu budúcu kúpeľňu.

rekonštrukcia bytového jadra

Rekonštrukcia bytového jadra – začnite kuchyňou a kúpelkou

Murovanie alebo suchá výstavba?

Okrem počiatočných búracích prác si každá rekonštrukcia bytového jadra vyžaduje aj výstavbu nových priečok, ktorú je možné realizovať dvoma spôsobmi – klasickým murovaním alebo suchou výstavbou pomocou sadrokartónu, prípadne je možné skombinovať oba tieto spôsoby, napr. hlavnú priečku spájajúcu kúpeľňu s kuchyňou vymurujete pomocou pórobetónových tvárnic, aby zvládla aj prípadne zvýšenie zaťaženie po osadení vrchných závesných skriniek kuchynskej linky a ďalšie priečky vašej novej kúpeľne už môžete vybudovať pomocou jednoduchej sadrokartónovej konštrukcie.

Pre informácie o rekonštrukciách od profesionálov kliknite SEM.

Pridaj komentár