Hojdačky pre deti do záhrady

Hojdačky

Hojdačka

Hojdačka súčasťou detského ihriska

Hojdačky prinášajú obrovskú radosť všetkým deťom. Už aj tie najmenšie deti objavujú na hojdačke nové pocity a novú radosť. Hojdačky sú interiérové aj exteriérové. Tie vonkajšie môžu byť súčasťou zostavy detského ihriska, ďalej sú samostatné, pružinové hojdačky, hojdačky visiace alebo hojdačky-prevažovačky. Deti sa môžu hojdať samostatne alebo vo dvojici. Je to zábavka, ktorá ich takmer nikdy neomrzí.

Nie je nič krajšie ako vidieť spokojné a usmievajúce sa dieťa

Hojdačky

Hojdačky – radosť pre všetky deti

Hojdačky sú veľmi obľúbené u detí a nie jeden rodič trávi mnoho času týždenne so svojím dieťaťom práve pri hojdačkách a najmä v letných mesiacoch. Veď ktorého rodiča neteší ten pohľad na vysmiatu spokojnú tvár svojho dieťaťa?

Už v dávnych časoch ľudia vedeli, že hojdačky im prinášajú radosť a akýsi nevysloviteľný komfort. Dnes ich najčastejšie vidíme na detských ihriskách alebo v cirkusoch s akrobatmi. Niektoré hojdacie kreslá môžu byť aj predmetmi interiérového nábytku, no ak máte len jedno, určite sa každý deň naháňate, ktorý člen rodiny si doň sadne ako prvý.

Hojdačky súčasťou detského ihriska

Hojdačky

Visiace lano – takúto zábavku môžete vyrobiť aj sami doma

Veľmi moderné sú súkromné detské ihriská do záhrady, ktorých súčasťou môžu byť aj hojdačky. Deti sa tak môžu vyšantiť priamo doma na záhrade, môžu si zavolať kamarátov a vy ich máte celý čas pod dohľadom. V letných mesiacoch ich môžete pokojne nechať sa hrať až do neskorších poobedňajších hodín a nemusíte mať strach, že sa zatúlajú.

Pre staršie deti sú už lákavejšie rôzne visiace laná a preliezky, visiace siete a rôzne vešadlá. Na detskom ihrisku sa môžete stretnúť aj s trampolínami, ktoré (povedzme si úprimne) častokrát chce vyskúšať aj nejeden dospelý. Pri niektorých záhradných ihriskách môžete kombinovať doplnky a prispôsobovať; pridávať či odoberať jednotlivé doplnky ku konštrukcii podľa veku dieťaťa.

Aj keď v dnešnej rýchlej dobe je populárnejšia technológia a čoraz viac detí trávi voľný čas hraním počítačových hier, ihriská pre deti ešte úplne nevymizli z našich ulíc a záhrad. Je to jednoznačne pozitívne nie len preto, že deti majú viac pohybu ale získajú tiež nových priateľov, skúsenosti a zážitky.

Pridaj komentár