Akú by mala mať posteľ pre dieťa matrac?

Všetci si veľmi dobre uvedomujeme aj z vlastných skúseností, že spánok detí má svoje zvláštnosti. Okrem iného potrebujú  pre svoj zdravý rast a vývoj aj pokojne spávať na kvalitnom matraci. Okrem stabilnej detskej postele potrebujú aj matrac skôr pevnejšieho typu konštrukcie a strednej tvrdosti. Kvalitný matrac pre dospelých je väčšinou zónový. Pre deti to ale nie je potrebné, aby matrac mal výrazné zónovanie. Deti rastú, často sa na posteli počas noci premiestňujú do rôznych polôh.

matrac

Pre zdravý vývin dieťaťa je dôležité aby malo pokojný spánok.

 Jedine  kvalitný matrac

Často sa uvádza, že ideálne sú pre deti matrace z kvalitných PUR pien, ktoré vyhovujú tak z hľadiska pružnosti matraca, tak aj z hygienického dôvodu. Menej vhodné matrace sú tie s obsahom prírodných materiálov, akým je latex, kokos alebo vlna, hlavne z hygienických dôvodov i potenciálnej prítomnosti alergénov. Dôležitý je aj poťah matraca, ktorý by  mal byť snímateľný s možnosťou častejšieho prania.

V čom môžeme urobiť chybu?

Opäť platí všeobecne, že chybu môžeme urobiť, ak využijeme prvú akčnú ponuku a nevyberáme podľa kvality a funkčnosti. Výrobky pre deti musia byť bezpečné a funkčné, a to platí aj pri detskom nábytku. Detská posteľ je dlhodobá investícia, vyberajte teda starostlivo, kvalitnejšie výrobky majú aj dlhšiu životnosť. Rám detskej postele môžu deti aj „zdediť“, ale matrac by malo mať dieťa vždy nový  a pre tie najmenšie deti to platí dvojnásobne.

detska-matrac

Rám postele je menej dôležitý, matrac však vždy voľte radšej novú a kvalitnú.

Detská posteľ potrebuje starostlivosť a údržbu

Ak ste v situácii, že vaše dieťa je alergické na domáci prach, potom je potrebné venovať väčšiu starostlivosť údržbe jeho postele. Je vhodné častejšie prať lôžkoviny, vysávať a vetrať samotný matrac. Existujú aj špeciálne poťahy a obliečky z mikrovlákien. Takáto tkanina má minimálne medzery medzi vláknami, látka je priedušná pre molekuly potu, vody a pár. Umožňuje dýchanie povrchu tela spiaceho dieťaťa, ale neprepustí roztoče. Antialergénne povlaky fungujú podobne ako mikrofiltre nepriepustné pre roztočové alergény. V ďaľšom článku si spomenieme ničo o zvlhčovačoch vzduchu, ale to už naozaj až nabudúce.

Pridaj komentár