Maľovanie oživí každé bývanie

Maľovanie bytu skrášli vašu domácnosť

Je úplne prirodzené, že túžime po zmene a skrášľovaní prostredia okolo seba, a tak najčastejšie začíname meniť a vylepšovať svoje príbytky výmenou či presúvaním nábytku, kúpou rôznych dekorácií do interiéru a samozrejme aj zmenou farieb stien. Novým náterom stien možno v domácnosti dosiahnuť naozaj výraznú zmenu a navyše aj oveľa lepší pocit, pretože všetko zrazu vyzerá oveľa krajšie a čistejšie. Maľovanie bytu je teda príjemnou zmenou, ktorú zvládne väčšina z nás bez výraznejších problémov. Pre bezchybný a dokonalý výsledok je potrebné dodržať len zopár rád a odporúčaní o tom, ako by mala príprava na maľovanie bytu aj samotné maľovanie prebiehať.

maľovanie

Skrášlite si domov, vymaľujte

Príprava na maľovanie bytu

Príprava stien na maľovanie spočíva nielen v penetrácii, ktorá slúži na zjednotenie nasiakavosti povrchu a tým zabraňuje vzniku fľakov pri maľovaní (penetrujeme len súdržný neopadávajúci povrch), ale nesmieme zabudnúť ani na opravu všetkých nedostatkov omietky, ako sú obité rohy, diery po klinčekoch či rôzne ryhy a tiež mastné škvrny alebo plesne. Ak sa na stenách vyskytli plesne, treba najprv vyriešiť príčinu ich vzniku a až potom sa pustiť do maľovania bytu, lebo premaľovanie takýchto stien je len dočasným riešením, ale základný problém to nerieši. Maľovanie bytu, kde majú steny za sebou už viacero náterov (napr. 3 až 5 starých maľoviek) si bude pravdepodobne vyžadovať zoškriabanie starých vrstiev.

maľovanie

Nebojte sa pri maľovaní použiť pestré farby

Maľovanie bytu a farby

Maľovanie bytu si v minulosti prešlo rôznymi módnymi trendami od farebných valčekov najrôznejších vzorov až po čisto biele steny, ale veľmi populárne bolo aj vytapetovanie celého bytu. V súčasnosti už tapety, ktorých je naozaj obrovský výber, slúžia skôr ako zaujímavá dekorácia (napr. jednej hlavnej steny za sedačkou) a farebnosť stien závisí najmä od vášho vkusu. Obľúbené sú jemné svetlé odtiene farieb, ale aj veľmi výrazné a sýte farby. Niekedy však platí, že menej je viac a tak treba príliš výrazné farby, ako je napr. červená, používať naozaj s mierou, aby miesto príjemného dobytia energiou a pocitom tepla nepôsobila na veľkej ploche až príliš agresívne a rušivo. Viac informácií nájdete tu.

Pridaj komentár