Záhradné lehátka do každej záhrady

Záhradné lehátka sú dostupné v neuveriteľne širokej škále materiálov, prevedení a farieb. To znamená, že si vždy nájdete to správne pre seba s akýmkoľvek rozpočtom a vkusom. Lehátka sú vhodné na opaľovanie alebo príjemnú relaxáciu v záhrade.

Štýly lehátok do záhrady

záhradné lehátka

Záhradné lehátka nájdeme v rôznych prevedeniach

Záhradné lehátka môžu byť polohovateľné, pevné, tvarované alebo dokonca hojdacie. Rovnako máte na výber z množstva materiálov. Medzi tie najobľúbenejšie patrí ratan, hliník, plast a drevo.

Plastové záhradné lehátka sú veľmi ľahké, skladné a sú efektívnym riešením z hľadiska financií v porovnaní so získaným komfortom. Nevýhodou lehátok môže byť pre niekoho práve povrch, ktorý sa môže pod prudkým slnkom nepríjemne rozpáliť.

Hliníkové lehátka sú veľmi ľahké, ale zároveň veľmi silné a odolné voči vonkajším vplyvom, to znamená že vám veľmi dlho vydržia v pôvodnom stave. Výplň je veľmi príjemná na dotyk aj v letnom slnku, práve vďaka vlastnostiam používaného typu hliníka.

Drevené lehátka sú k dispozícii v najrôznejších farebných prevedeniach, štýloch a vzoroch aby vhodne dopĺňali štýl záhrady od tradičných po tie najmodernejšie. Tieto záhradné lehátka sú považované za nadčasové kúsky nábytku, ktoré oživia vašu záhradu alebo terasu. Nájdete ich síce vo vyššej cenovej kategórií, táto kúpa sa vám však vyplatí. Drevo je špeciálne ošetrované, takže ho nepoškodí ani prudké slnečné žiarenie, ani voda. Musíte však rátať s občasným dodatočným ošetrovaním, ktoré po niekoľkých sezónach predĺži jeho životnosť. Vhodným náterom sú farby na drevo, ktoré vyrába spoločnosť San Marco.

Starostlivosť a údržba záhradných lehátok

Všeobecne platí, že záhradný nábytok je pomerne ľahký na údržbu, najmä keď je vyrobený z moderných materiálov, ktoré sú odolné voči poveternostným vplyvom počasia a môžu byť v záhrade alebo na terase po celý rok. Väčšina ľudí však záhradné lehátka schováva na zimu, nie tak kvôli ochrane nábytku, ako kvôli estetickosti záhrady v zime. Preto pozerajte aj na skladnosť záhradných lehátok. Vždy zvoľte radšej skladacie záhradné lehátka, ako tie v jednom kuse, ktoré sú síce pevnejšie ale nepraktickejšie. Čistenie väčšinou vybavíte opláchnutím záhradnou hadicou alebo slabším prúdom wapky.

Pridaj komentár