Malajzia – obohacujúca dovolenka

Malajzia je ázijská krajina, ktorá sa skladá z 13 štátov. Nachádza sa v juhovýchodnej časti Ázie a obklopujú ho moria a Indický oceán. Je rozdelená na dva rozlohou takmer rovnaké regióny: polostrovná Malajzia a východná Malajzia (Malajský Borneo).

Dovolenka ako má byť

Ázia je známa pre dokonalú sýtu farebnosť a rušným životom, a Malajzia nie je ničím iná. Malajziu spoznáte ako bzučiace mestá a mestské scenérie, kulinárske senzácie, pekné pláže, idylické ostrovy a národné parky s dažďovými pralesmi, či úchvatné čajové plantáže a tradičný ostrovný život.

malajzia

Malajzia je miestom na kulinárske zážitky.

5 top miest, ktoré Malajzia ponúka

Kuala Lumpur – do Malajzie sa skoro až neoplatí vycestovať na jedno miesto. Najlepšie je zbaliť si pohodlné oblečenie do vaku a precestovať niekoľko najzaujímavejších miest. Jedným z nich je aj hlavné mesto plné historických pamiatok, mrakodrapov z ocele, bujných a rušných parkov, mega obrovských nákupných centier, ďaleko končiacich pouličných trhov a bohatého nočného života.

Ostrov Sipadan – s viac ako 3000 druhmi rýb a 600 metrovou koralovou stenou je tento chránený ostrov v Malajzii snom všetkých potápačov. Sipadan leží 35 km od pobrežia Sabah v Borneu, Malajzia. Je to miesto, ktoré naplní všetky vaše očakávania potápania a šnorchlovania.

malajzia

Keď sa povie Malajzia, netreba zabúdať na ostrov Sipadan.

Kampong Ayer, Brunej – tejto dedinke sa hovorí „Benátky východu“ alebo „Vodná dedina“, pretože je postavená na vode. Toto je najväčšie a najznámejšie zoskupenie na vode v juhovýchodnej Ázii. Je to historické jadro Brunej a patrí medzi najdôležitejšie obchodné centrá v Borneu.

Dolina Danum, Sabah – je staroveký tropický prales, osviežujúce ekologické nebo a domov výnimočnej fauny. Nebudete sa stačiť čudovať a obdivovať toto neskutočné miesto, ktoré vo vás nechá veľmi silné pocity.

Perhentian, Terengganu – ak na vašej dobrodružnej dovolenke hľadáte aj niečo klasické, ako pláž, more a leňošenie pod palmami s chladným nápojom v ruke, toto je to miesto. Je to zaujímavá dovolenková destinácia s bielymi piesočnatými plážami a džungľou, a sľubuje krásny podmorský dúhový život pre všetkých potápačov (aj tých náročných).

Pridaj komentár