Luxusné postele – základ pre luxusný odpočinok

Posteľ je pre kvalitný spánok dôležitá

Kvalitný odpočinok a spánok je základným predpokladom pre každodenné fungovanie ľudského organizmu. Preto by sme si ho mali dopriať naozaj dostatok a pravidelne. Čo však v prípade, ak sa snažíme ísť spať zavčasu, no spánok aj tak neprichádza. Prípadne, čo keď sa aj po optimálnom počte hodín spánku budím unavený a celý dolámaný? Osvedčených receptov, ako bojovať proti nespavosti, ste už zaiste čítali viac ako dosť. Môžete napr. obmedziť príjem kávy a čaju, či iných nápojov obsahujúcich kofeín najmä v poobedných hodinách. Alebo prestať fajčiť, prípadne si dopriať teplý kúpeľ a mlieko s medom pred spaním. Často však môže tkvieť príčina nespavosti, či nekvalitného spánku, nielen v strese či zdravotných problémoch, ale aj v úplne banálnych nedostatkoch. Napr. chýbajúce závesy a žalúzie v spálni alebo nekvalitné a nevyhovujúce postele. Výmena postelí, alebo aspoň matracov, tak môže výrazne zlepšiť kvalitu vášho spánku. Ako však nájsť tie vyhovujúce?

postele

Nájsť vyhovujúce postele nie je jednoduché.

Hľadáme luxusné a kvalitné postele…

Výberu postelí by ste mali venovať dostatok času a pozornosti. Aby ste si zvolili naozaj tú najlepšiu pre vás, mali by ste zohľadniť svoj vek, zdravotný stav, výšku aj hmotnosť. A tiež nároky, ktoré na posteľ máte, napr. pohodlnú výšku postele, úložné priestory na sezónne oblečenie a lôžkoviny či čelá postelí, ktoré chránia pred prievanom. Veľmi dôležité však je zamerať sa najmä na kvalitu postelí z hľadiska pevnosti a odolnosti materiálu, ako aj komfortu matraca. Pretože väčšina postelí sa skladá najmä z týchto dvoch dôležitých komponentov –  z rámu a matraca.

postele

Výberu postele venujte dostatok pozornosti. Vyplatí sa vám to.

Čím môžu byť postel luxusná?

Postele možno považovať za naozaj luxusné nielen z hľadiska ceny, ale najmä na základe použitého materiálu pri ich výrobe, napr. posteľ z tvrdšieho masívu (buk, breza) a mäkšieho masívu (borovica), prípadne postele z laminovanej drevotriesky, či z kovu. Luxus postelí môže spočívať aj v čalúnení (napr. kožené), v komfortných rozmeroch, v špičkových matracoch alebo aj v dizajnovom zabudovaní svietidiel, reproduktorov či podsvietením celej postele LED pásmi.

Pridaj komentár