Dekoratívne farby, ktoré vašej stene prinesú jedinečný vzhľad

Dekoratívne farby, omietky, nátery a omnoho viac prichádzajú v toľkých kombináciách, že máme niekedy problém si v predajni alebo e-shope vybrať tú najkrajšiu. Nie, nie je to preto, že by sa nám nepáčila žiadna práve naopak, zamilujeme sa do toľkých, že sa jednoducho nevieme rozhodnúť pre jednu. Tak teda, aký vzhľad preferujete vy? Chcete aby sa vaša stena v obývačke podobala surovému kovu, piesku, dekoratívnej kresbe alebo skôr hrdzavému plechu? Tak či onak, nech je vaša predstava akákoľvek, s dnešnou ponukou farieb a bytových doplnkov sa nemusíte ničoho obávať.

dekoratívne farby

Imitácia omietky v rozľahlom priestore

Dekoratívne farby môžu mať mnoho podôb

Textúrované povrchy sa vyskytujú v rôznych podobách. Medzi moje snáď úplne najobľúbenejšie textúry patrí imitácia omietky. Tento štýl sa vyznačuje minimalizmom a je vhodný do priestranných miestností a to najmä do väčších domov, ktoré majú vysoké stropy. V takom prípade dekoratívna farba s efektom omietky opticky priestor zväčší a vzbudzuje pocit spokojnosti. Ak sa rozhodnete pre tento omietkový „look“ v kombinácii so shabby chic nábytkom mnohokrát sa budete cítiť ako by ste práve boli v dovolenkovom dome v Provensálsku. Najlepšou kombináciou, ktorá tento ležérny a zároveň dych berúci štýl pozdvihne sú tehly. Áno, počujete dobre! Ak skombinujete tehly s textúrovaným omietkovým povrchom výsledok bude stáť za to.

dekoratívne farby

V spojení s tehlovou stenou pôsobia magicky!

S výberom sa obráťte na odborníkov

Možno si hovoríte, že výber farieb nie je veľkou vedou a poradiť si budete vedieť aj sami. Avšak opak je pravdou a to najmä čo sa týka dekoračných farieb. Skôr než budete stáť pri pokladni s farbou v ruke poraďte sa s tými, ktorí o tom vedia najviac, predajcovia. Predídete tak zbytočným nepríjemnostiam a prekvapeniam, ktoré vám zaberú množstvo času. Čo sa týka odbornosti treba spomenúť, že natieranie stien dekoratívnymi farbami vyžaduje istú dávku odbornosti a praxe. Je to najmä z dôvodu odlišnej konzistencie. Mnoho dekoratívnych farieb a náterov má výrazne tuhšiu konzistenciu než bežné farby. Preto pri nesprávnom aplikovaní môže byť výsledný efekt úplne iný než ten, ktorý ste si predstavovali na začiatku. Tak teda do dekorovania priatelia!

 

Pridaj komentár