Dovolenka Tunisko – skvelá voľba po celý rok

dovolenka Tunisko

Dovolenka Tunisko – exotická dovolenka po celý rok

Čo všetko ponúka dovolenka Tunisko?

Turistické oblasti Tuniska sa nachádzajú okolo 35. rovnobežky, to znamená, že v tejto krajine je teplo po celý rok. Napríklad ostrov Djerba je využívaný turistami po celý rok. Vďaka príjemnému podnebiu počas sezóny je dovolenka Tunisko obľúbenou destináciou pre páry, rodiny s deťmi alebo partie mladých ľudí.

Dovolenka Tunisko – čo očakávať?

Dovolenka je väčšinou synonymom pre extra vysoké náklady, dovolenka Tunisko vás však nezruinuje. Samozrejme, že zaplatíte za letenky a ubytovanie avšak ceny potravín, textilu a zábavy sa pohybujú v podobných cenových kategóriách ako u nás. Do Tuniska chodia ľudia za exotikou s blízkosťou Európy. Tunisko má síce vo svojom srdci Islam a približne polovica obyvateľstva chodí zahalená, všeobecne sa považuje za bezpečnú krajinu, hlavne vďaka silnej polícií.

Čo vidieť v Tunisku?

Dovolenka Tunisko vás určite naláka na nejeden poznávací výlet za kultúrou a pamiatkami. Svoju poznávaciu tour by ste mohli začať v hlavnom meste Tunise. Okrem krásne prímorskej architektúry tu nájdete aj malebné stredoveké štvrte, ktoré ponúkajú remeselné výrobky z látky, šperky a exotické suveníry. Aj miestni ľudia vám určite odporučia prechádzku ulicami Kartága, ktoré bolo zničené a neskôr znovu vybudované Rimanmi. Nájdete tu aj múzeá miestnej kultúry, staré fénické divadlo, chrám sv. Cypriána alebo Antoinove kúpele. V tejto oblasti tiež nájdete Sidi Bou Said, perlu pobrežia Tuniska. Je to očarujúca dedinka v bielych a modrých farbách, ktorá je akoby vystrihnutá z pohľadnice.

dovolenka Tunisko

Oblasť Tabarka by ste v Tunisku určite mali navštíviť!

Fakultatívne výlety vás dostanú aj na vzdialenejšie miesta ako napríklad do starobilého fénického mesta Tabarka. V lete sa tu miestni usporadúvajú festival s množstvom rozmanitej hudby, tanca, dobrého jedla a pitia.

Medzi najobľúbenejšie letoviská patrí Nabeul alebo mesto Hammamet, ktoré bolo v minulosti nevýznamný prístavom. Dnes však turistický ruch v tejto oblasti prekvitá a tak vás tu privítajú špičkové služby, luxusné hotely a prostredie ako stvorené pre pokojnú relaxačnú dovolenku. Tunisko vás môže zlákať aj do féinckého prístavu Mahdia alebo kúpeľného rezortu Zarzis, kde si takisto užijete skvelú dovolenku, navyše prispôsobenú potrebám rodín s deťmi.

Pridaj komentár