Kapverdy dovolenka

kapverdy dovolenka

Kapverdy dovolenka na ostrove Sal

Kapverdy dovolenka patrí k tým dovolenkám, pri ktorých už len ich samotný názov navodzuje predstavu luxusu a exotiky. To však nie je jediné, čím sa tento ostrovný africký štát môže pýšiť. Okrem skutočne prvotriednych piesočnatých pláží a azúrovo modrého mora ponúka svojim návštevníkom aj rôzne prírodné zaujímavosti či kúsok histórie, ktorú môžu preskúmať.

Kapverdy sú súostrovím, ktoré pozostáva z 9 väčších a 6 menších (neobývaných) ostrovčekov. My sa v dnešnom článku však chceme zamerať iba na jeden z nich – konkrétne na ostrov Sal. Čo sem láka jeho návštevníkov a ako vyzerá Kapverdy dovolenka práve v tejto oblasti? Čítajte, zisťujte a čerpajte inšpiráciu na svoju najbližšiu dovolenku pri mori.

Kapverdy dovolenka – ostrov Sal a čo by ste mali vedieť

Ostrov Sal sa nachádza v severnej časti súostrovia Kapverdy. Čo sa týka jeho rozlohy, mnohých by mohla prekvapiť, pretože Sal sa rozkladá iba na území veľkom približne 216 km2. Napr. pokiaľ si jeden deň počas svojej dovolenky vyhradíte na výlet na bicykli, nie je problém prejsť takýmto spôsobom dookola celé pobrežie ostrova – na šírku má totiž 12 km a na dĺžku 35 km. Náhradou za to je však podnebie, ktoré je preňho charakteristické – priemerný počet slnečných dní je tu totižto 350, čím sa stáva vhodným dovolenkovým cieľom počas celého roka.

Navštívte malé Mŕtve more v srdci Atlantického oceánu

Svoj názov však nezískal len tak bezdôvodne. Pôvodným prínosom do ekonomiky ostrova totižto nebol cestovný ruch (ten sa tu začal rozvíjať skutočne iba nedávno), ale ťažba soli. Jej zdroj pochádzal z kráteru vyhasnutej sopky, kam sa dnes konajú rôzne fakultatívnej výlety. Kapverdy dovolenka vám tak ponúka možnosť vyskúšať si aj blahodarné účinky vody, ktorá sa tu nachádza a svojou konzistenciou sa dá porovnať s vodou z Mŕtveho mora.

Santa Maria ponúka oddych aj zábavu

kapverdy dovolenkaKapverdy dovolenka na ostrove Sal sa sústreďuje hlavne do jeho južnej časti, kde sa nachádza tamojšie najrušnejšie letovisko s názvom Santa Maria. Tu nájdete tie najlepšie služby čo sa týka ubytovania, ale aj zábavy. Oddýchnuť si môžete na 8 km dlhej pláži s jemným bielym pieskom, vyznávači aktívneho oddychu tu zas nedajú dopustiť na možnosti potápania a rybárčenia, ktoré sú k dispozícii v tejto dovolenkovej destinácii.

Pridaj komentár