Kvalitné kancelárske stoličky ochránia vašu chrbticu

kancelárske stoličky

Vyberáme kancelárske stoličky

Kancelárske stoličky pre zdravie

Pracovné doby sa predlžujú a pri sedavých povolaniach to môže mať negatívny vplyv na vaše zdravie. Ak celý deň sedíte v kancelárii a vaša chrbtica je celý deň v nesprávnej polohe, tak sa takmer určite nevyhnete bolestiam a iným nepríjemným problémom v oblasti chrbtice. Jedinou možnosťou, ako takýmto nepríjemnostiam predísť, je zaobstarať sebe a svojim zamestnancom kvalitné kancelárske stoličky.

Správne parametre kancelárskej stoličky

Každá kvalitná kancelárska stolička by mala disponovať rôznymi možnosťami nastavenia, ako sú napríklad nastavenie výšky a uhlu sedadla. Pomocou výškovo polohovateľného sedadla si môžete správnu výšku jednoducho nastaviť tak, že kancelársku stoličku vysuniete až úplne nahor a sadnete si do priamej pozície s rovným chrbtom a pomaličky sa púšťate nadol až do polohy, kým sú vaše nohy v pozícii, že chodidlá sú na zemi rovno, nohy smerujú trochu dopredu a stehná smerujú jemne nadol. Ak ste zakúpili kancelárske stoličky, ktoré vám umožní si nastaviť uhol sedenia, tak postupujte nasledovne.  Pohodlne sa usaďte a podľa vášho pohodlia sa pohybom dopredu alebo dozadu nastavte tak, aby ste mali opretý chrbát o operadlo a boli v priamej pozícii alebo boli jemne navážený dozadu. Správna výška nie je podstatná len u sedadla, ale taktiež si ju treba nastaviť aj pri operadle. Práve operadlo drží našu chrbticu v správnej polohe a nastavenie výšky nie je nič zložité, stačí ju totiž prispôsobiť výške vášho chrbta.

kancelárske stoličky

Kvalitné kancelárske stoličky sú dôležité pre zdravie aj sústredenie

Z akého materiálu by mali byť kancelárske stoličky

Zo zdravotného hľadiska je materiál stoličky alebo kresla veľmi podstatný. Nejde však o materiál použitý pri čalúnení, ale najmä o penu použitú vo futurovaní sedadla a operadla. Odborníci tvrdia, že pre ľudí sediacich na stoličke počas celej pracovnej doby, sú najlepšie tvrdé materiály. Tvrdší materiál totiž udrží vašu chrbticu v rovnej pozícii a ak sú vaše kancelárske stoličky správne ergonomicky tvarované nemusíte, sa báť o zdravie vašej chrbtice.

Pridaj komentár