Kúzelník a jeho čaro

Tri veci, ktoré by mal dodržiavať každý kúzelník

Kúzelník – to nie je len povolanie, to je hobby. To musí pochopiť každý, kto sa chce vydať na dráhu kúzelníka. Je to niečo, čo vás musí baviť a napĺňať, nie iba niečo, čo vám má zarobiť peniaze. Ak sa teda rozhodnete, že kúzelník je presne to, čo chcete vo svojej budúcnosti robiť, musíte vedieť aj zopár základných „kúzelníckych pravidiel“. Ide o akúsi základnú etiketu medzi kúzelníkmi, ktorá by sa mala dodržiavať. Viete o aké pravidlá ide?

Kúzelník

Kúzelník pre deti

Kúzla si najprv dobre nacvičte!

Zrejme najdôležitejším pravidlom, ktoré by mal každý kúzelník dodržiavať je: Dobre si nacvičiť každé jedno kúzlo pred tým, než ho predvedie akémukoľvek publiku. Môže byť totižto viac na škodu, než na úžitok, ak sa kúzelník chce o svoje nové kúzla a triky podeliť čo najskôr, aj keď si nimi ešte vôbec nie je istý. Pri jednoduchších kúzlach môže dôjsť „iba“ k nežiadanému faux pas, pri náročnejších kúzlach už môže ísť aj o ohrozenie bezpečnosti (napr. ak ide o triky s ohňom a pod.).

Každýkrát inak

Druhým nepísaným pravidlom je, aby kúzelník nikdy svoje kúzlo neopakoval dvakrát. Samozrejme, vymýšľať neustále nové kúzla na každé vystúpenie by bolo nesmierne náročné a takmer nemožné, a práve preto je tu nutné zapojiť aj trochu kreativity a fantázie, ktoré by kúzelníkovi rozhodne chýbať nemali. A tak, aj keď jedno kúzlo bude opakovať na svojich vystúpeniach viackrát, je potrebné pozmeniť aspoň jeho predvedenie a „show“ predvádzanú okolo neho.

Kúzelník by mal vedieť udržať tajomstvo

Nuž a do tretice – nikdy neprezrádzať tajomstvá svojich trikov. Samozrejme, existujú rôzne spolky a členstvá kúzelníkov, v ktorých si každý kúzelník môže vymeniť niektoré svoje základné poznatky a tipy, takisto sú miestom, kam prichádzajú kúzelníci – začiatočníci, aby sa naučili aspoň nejaké základy kúzlenia od tých skúsenejších. V takejto miere je prezrádzanie tajomstiev maximálne v poriadku. Avšak takpovediac „zakázané“ je prezrádzať tajomstvá ne-kúzelníkom a tiež by sa nemali „posúvať“ poznatky, ktoré už vám prezradil niekto iný.

Kúzelník

Kúzelník – Peter Šesták

Pridaj komentár