Kúpeľňový nábytok

kúpeľňový nábytok

Kúpeľnový nábytok na mieru

Nájdite si perfektný kúpeľňový nábytok

Pri zariaďovaní bytov a domov, alebo aj pri rekonštrukcii, sa najväčší dôraz kladie na kuchyne. Avšak rovnako dôležité sú aj kúpeľne. Kúpeľne môžu vyzerať luxusne a nemusíte za ne utrácať kopec peňazí. Stačí, ak si vyberiete vkusný kúpeľňový nábytok. Najnovší trend kúpeľňového nábytku sú skrinky vystavené od podlahy až po strop. Poskytuje to aj obrovský úložný priestor, systematický vzhľad a moderný dizajn. Ak máte veľmi malú kúpeľňu, klasické skrinky pod umývadlom a rohové police sú stále dobrým nápadom. Ak sa k tomu pridajú zaujímavé doplnky (napr. úchytky so zaujímavým detailom) alebo správne farebné kombinácie, kúpeľňový nábytok môže vyzerať ako dizajnový. V prípade, že túžite po drevenom nábytku v kúpeľni, tak vyberajte taký, ktorý je už ošetrený proti vlhkosti a plesniam. V prípade, že práve váš vysnívaný model takto ošetrený nie je, tak môžete použiť rôzne farby na drevo, ktoré vyrába napr. San Marco.

Rozloženie kúpeľňového nábytku

kúpeľňový nábytok

Závesné skrinky a police šetria priestor

Rozloženie kúpeľňového nábytku je veľmi dôležité. Vaša kúpeľňa by mala nielen dobre vyzerať, no mala by byť aj funkčná a praktická. Kedysi nebol taký široký výber a možností ako dnes – kúpeľňový nábytok nájdete do akejkoľvek kúpeľne a ak nie, stále si môžete dať vyrobiť kúpeľňový nábytok na mieru. Je potrebné zvážiť aj to, komu bude kúpeľňa určená – pre jednu osobu, pár, rodinu s deťmi, dôchodcov…

Skrinky postavené na podlahe sú síce praktické, no zaberajú veľa miesta a ostáva málo priestoru na pohyb v kúpeľni. So skrinkami upevnenými na stenách viete lepšie udržiavať čistú podlahu, no ak je kúpeľňa úzka, skrinky na stenách zavadzajú a ľahko si môžete ublížiť. Preto sa snažte využiť čo najviac priestoru podľa veľkosti a tvaru vašej kúpeľne.

Dobre využiteľným priestorom sú dvere. Na dvere dnes môžete kúpiť rôzne háčiky a závesné police.

Dizajn

kúpeľňový nábytok

Zvoľte si farbu, ktorá vás vystihuje

Kúpeľňový nábytok môžete vymaľovať jednofarebne, s rôznymi vzormi alebo ho tiež môžete oblepiť kúpeľňovým tapetovým papierom. Ako som už spomínala, doladiť ho môžete vkusnými, unikátnymi úchytkami. Príjemne pôsobia v kúpeľni aj niektoré kvety, ktoré majú rady vlhké prostredie. Nezabudnite na zrkadlo. Ak máte skutočne malú kúpeľňu, veľké zrkadlo dopomôže, aby kúpeľňa vyzerala opticky väčšie.

Farby na steny by ste mali požiť tiež podľa vkusu, ale aj podľa veľkosti a tvaru kúpeľne. Môžete prispôsobiť farbu stien ku nábytku alebo kúpeľňový nábytok ku farbe stien. Avšak je viac pravdepodobné, že častejšie budete maľovať steny ako meniť kúpeľňový nábytok, a preto radšej prispôsobujte farbu stien ku skrinkám.

Inšpirovať sa stále môžete rôznymi časopismi, internetovými stránkami alebo kúpeľňovými „show rooms“.

Pridaj komentár