Navštívte ostrov Šolta – dovolenka Chorvátsko

dovolenka Chorvátsko

Dovolenka Chorvátsko – navštívte ostrov Šolta!

Dovolenka Chorvátsko – ostrov Šolta

Ostrov Šolta sa nachádza na chorvátskom pobreží Dalmácie. Toto miesto nie je najtypickejšie pre dovolenku v Chorvátsku, no jednoznačne stojí za návštevu alebo minimálne za zmienku. Šolta je krásne, pokojné miesto, kde nenájdete rušné davy turistov a spojenie so známejším Splitom je veľmi jednoduché. Tento článok vysvetľuje, ako sa dostať na ostrov Šolta a čo robiť až sa tam dostanete. Dovolenka Chorvátsko – užite si ju netradične!

Dovolenka Chorvátsko ponúka ostrov Šolta

Ako sa dostať na spomínaný ostrov

Aby ste sa dostali na ostrov Šolta, musíte pricestovať najskôr do mesta Split. Najrýchlejšie sa tam dostanete letecky. Pre Európanov je ale pomerne jednoduché cestovať aj vlastným autom. Dovolenka Chorvátsko sa vám bude zdať dobrodružnejšia a získate viac zážitkov, ak cestujete autom. Je to však fyzicky náročnejšie, preto ak máte deti alebo starších ľudí so sebou, odporúčame cestovať letecky.

Potom si vezmite taxi alebo autobus (z letiska sú priame linky rovno do prístavu) do trajektového prístavu v Splite. Jazda autobusom trvá asi 40 minút. Ostrov sa nachádza asi 9 námorných míľ od Splitu.

Ďalej si kúpte lístok do ostrovného mesta Rogač. Môžete si kúpiť lístok na katamarán alebo trajekt pre autá (ak ste docestovali vlastným autom). Trajekty fungujú len počas leta a odchádzajú približne každé dve hodiny. Cesta trvá asi 30 minút.

Keď vystúpite z trajektu, môžete sa hneď vybrať prezrieť si mesto Rogač. Môžete sa vybrať sami alebo prostredníctvom turistického autobusu, ktorý na vás pri každej zastávke bude čakať. Takáto jazda stojí 8 kún.

Čo robiť na ostrove Šolta

Ak ste sa už oboznámili s mestom Rogač, môžete preskúmať skvelé okolité pláže, reštaurácie a iné krásne miesta. V tomto okolí nenájdete nočné kluby a rušné bary, takže je to ideálne miesto hlavne pre ľudí, ktorí majú radi tiché večerné prechádzky mestom a pokoj.

Ďalej by vaša dovolenka Chorvátsko na ostrove Šolta mala zahŕňať aj návštevu mesta Nečujam, čo je najväčšia zátoka ostrova. Dedina Gornje Selo sa nachádza na najvyššom vrchole ostrova a ponúka neskutočný panoramatický výhľad.

dovolenka Chorvátsko

Čo všetko vám dovolenka Chorvátsko na ostrove Šolta ponúka?

Ak na vašej dovolenke v Chorvátsku predsa len chcete zažiť aspoň jeden rušnejší večer, odporúčam mesto Maslinica. Pre kus histórie sa prejdite do mesta Stomorska. Najstaršie osídlené mesto Stomorska existuje už od 17. storočia a nachádza sa okolo hlbokej zátoky. Výlety do týchto miest sú očarujúce.

Ostrov Šolta je optimálnym miestom pre spisovateľov, textárov, hudobníkov, maliarov, jednoducho na naberanie inšpirácie pre umelcov rôznych smerov.

Dovolenka Chorvátsko však ponúka aj rôzne iné destinácie s aqua parkami a nákupnými strediskami vhodné pre rodiny s deťmi.

Pridaj komentár