Kuchyňa- jedno z najfrekventovanejších miest, ako by mala vyzerať?

Kuchyňa je jedno z najdôležitejších miest

Kuchyňa je to miesto kde sa snúbi prítomnosť našich najmilších s láskou k jedlu. Toto miesto by malo byť útulné, príjemné, skrátka také, aby sme mali chuť pustiť sa do nášho najobľúbenejšieho jedla. Ako by mali však vyzerať ideálne kuchyne? Je to predovšetkým vec vkusu majiteľa, ale veľkú úlohu zohráva aj funkčnosť a prepojenosť priestoru.

kuchynska-linka-240-cm-dub-bardolino-viktoria-24786.thumb_640x480

Kuchynská linka v dubovom prevedení.

Praktické a pekné pracovné dosky do kuchyne

Dosky, na ktorých pracujeme v kuchyni by mali pôsobiť čisto, no nie chladno. Musia byť praktické, pevné, aby uniesli aj pohyby najvášnivejších kuchárov, ktorí krájajú ostošesť a doska je ich najlepší priateľ. V ponuke sú napríklad imitácie betónu, dreva či v mramorové prevedenie. Kuchynské dosky sú väčšinou namieru šité ku kuchynským zostavám, teda linkám, ktoré dokonale zapasujete k ostatnému nábytku.

Kuchynsá linka v bielo-fialovom prevedení.

Kuchynská linka v bielo-fialovom prevedení.

Kuchynská linka poskytuje v kuchyni najviac priestoru

Kuchynské zostavy či iným slovom kuchynské linky sú veľmi dôležitým prvkom v kuchynskom priestore. Najdôležitejším aspektom je priestor, ktorý nám ponúkajú. Pre milovníkov varenia je dôležité mať v kuchyni po ruke veľa zásuviek, do ktorých ukryjete všetky varešky, príbory a hrnce. Rovnako dôležitý je priestor aj pre mamičky s deťmi, ktoré varia aj niekoľko ráz za deň, ako aj pre študentov, ktorí radi vyvárajú pre seba či kamarátov. Pre náročnejších zákazníkov s veľkorysým priestorom sú dostupné kuchynské zostavy s mnohými skrinkami, ktoré sú umiestnené nielen v spodnej časti ale aj v hornej. Samozrejmou súčasťou takejto zostavy je možnosť namontovať drez, pripojiť digestor či umývačku riadu.

Jedálenské stoly ako ozdoba kuchyne

Do kuchyne môžeme umiestniť aj jedálenský stôl so stoličkami. Väčšinou sa vyrábajú v zemitom tóne, v drevenom prevedení a neutrálnych farbách. Tak najlepšíe vynikne ich majestátnosť, ktorú drevený veľký stôl určite má. Jedálenskú zostavu, zloženú zo stola a stoličiek, vyberáme najmä podľa počtu ľudí, ktorí za stolom pravidelne jedávajú. Okrem toho by sa samozrejme mal hodiť aj k ostatnému nábytku a konceptu kuchyne.

Pridaj komentár