Kuba je miestom, kde sa zastavil čas

Kuba

Pestré uličky hlavného mesta Kuby.

Kuba je miestom, kde sa zastavil čas

Leto je už v plnom prúde. Ste jedným z tých, čo sa do dnešnej doby nerozhodli a nevybrali tú najzaujímavejšiu destináciu, ktorú by v rámci letnej dovolenky chceli navštíviť? Môžeme vám v tom skúsiť pomôcť. Na začiatok si je dôležité premyslieť, akú dovolenku by ste si toto leto predstavovali. Chcete len oddychovať a ležať celé dni na pláži, alebo chcete navštíviť krajinu, kde zažijete množstvo dobrodružstiev, spoznáte zaujímavú históriu, užijete si veľa hudby, rumu a voňavých cigár? Kuba je mesto nepoškodené dnešnou modernou dobou a novodobými technológiami, plné priateľských ľudí a plné tanečníc tancujúcich na kubánsku hudbu. Ak sa na takom mieste, kde to občas vyzerá, akoby sa tam zastavil čas chcete ocitnúť aj vy, vaša dovolenková destinácia, ktorú by ste tento rok mali navštíviť je určite Kuba.

Kuba

Krása morského útesu v meste Varadero.

Odporúčania

Ak sa teda rozhodnete, že Kuba je pre vás to pravé orechové, stačí si zbaliť cestovnú batožinu, zakúpiť letenky a vybrať sa na miesto, ktoré sa vám zaručene vryje hlboko do srdca. Mnoho turistov navštevuje hlavne západnú časť Kuby. Najmä mesto Varadero, ktoré ročne z dvoch miliónov turistov  navštívi väčšina. Poniektorí sa priblížia k stredu, no východ väčšinou nechávajú bez povšimnutia. Ak vám môžeme poradiť, neurobte tú istú chybu. Spoznajte aj nekonečne dlhé pláže, hory s palmami, kakaovníky, miesta s veľmi vzácnou históriou a hlavne, nebudete zavalení množstvom turistov.

Kuba a čarokrásne miesta na jej východe

Kuba

Kuba a Cayo Saetia.

Navštíviť môžete niekoľko zaujímavých miest, napr. mesto Bayamo, ktoré je známe ako rodisko tzv. otca národa Carla Manuela de Cespeda. Ten prispel k boju za nezávislosť Kuby. Za zmienku stojí aj kostol Iglesia Mayora, kde si môžete prezrieť umelecké diela reprezentujúce kubánske baroko. Pravú Kubu a jej obyvateľov môžete vidieť v meste Baracoa, ktoré leží pri zátoke Bahia de Miel. Uvidíte tam ako pestujú banány, kávu, kakao, či kokos. Cayo Saetia je ostrov, ktorý je spojený s pevninou mostom a patrí k najexkluzívnejším miestam na Kube. Môžete na ňom obdivovať prekrásnu prírodu a neskutočné množstvo rôznych druhov zvierat. Pokiaľ túžite zažiť atmosféru, aká panuje v meste Varadero, no bez tých davov plných turistov, máme pre vás riešenie. Tým je letovisko Guardalavaca, ktoré ponúka všetko to, čo Varadero. Veľká škoda by bola nenavštíviť mesto ako z rozprávky Trinidad, ktoré je plné histórie, starobylých stavieb koloniálneho štýlu a stánkarov s vlastnoručne vyrobenými výrobkami.  Najesť sa vám určite oplatí v reštaurácií La Bodega, či v kaviarňi Cafe Mambi vypiť perfektnú kávu sladenú medom, v pohári vyrobeného z kokosového orechu alebo bambusu.

Kuba je úžasná zem, ktorú ocení každý cestovateľ

Ako ste sa dočítali vyššie, každý jeden si tu určite nájde to svoje, ale najmä si užijete nezameniteľnú dovolenku – atmosféru Kuby na maximum, kľud a pohodu, ktorá je v dnešnej uponáhľanej dobe veľmi vzácna.

Pridaj komentár