Kompresné prádlo pre športovcov aj nešportovcov

Kompresné prádlo a jeho účinky

Čo si vlastne predstaviť pod pojmom kompresné prádlo? Od 80.rokov skúmajú vedci ako tento typ oblečenia pomáha a aký vplyv to má na športovca. V roku 1987 vyšiel výskum v American Journal of Physical Medicine, ktorý potvrdil, že nosenie kompresných ponožiek znižuje laktát v krvi. To v ľudskej reči znamená, že ste menej unavený a urýchľuje regeneráciu vašich svalov. V novších výskumoch z roku 2010 a 2011, ktoré sa konali na maratóncoch a profesionálnych ragby hráčoch. Tieto výskumy sa konali 24h po vrcholovej aktivite a potvrdili rôzne psychologické, fyziologické a výkonnostné zlepšenia v období zotavovania. Použitie kompresie pomôže počas zotavovania po intenzívnom silovom tréningu u mužov ako aj žien.

kompresné prádlo

Kompresné prádlo je dobré na regeneráciu svalstva.

Ako si vybrať kompresné prádlo?

V prvom rade podotýkam, že ak sa už rozhodnete kupovať kompresné prádlo, tak určite nešetrite. Okrem kvalitného materiálu pri „kompresákoch“ platíte aj za technológiu, ktorá je veľmi dôležitá, lebo ponožky či legíny si môžete kúpiť aj niekde od Číňanov. Ďalej si treba dať pozor na to, aby vás prádlo neškrtilo ale obopínalo. Tričko, či nohavice, vám určíte nesmú obmedzovať rozsah pohybu a určíte sa nesmie trieť. Na to si treba dať extra pozor.

kompresné prádlo

Aj ponožky sú užitočné kompresné prádlo určené najmä pre bežcov.

Kompresné prádlo ako zlepšovák proti obezite?

„Kompresáky“ sa dajú využiť aj pri takomto boji. Hneď na začiatku vás chcem upozorniť, že to, že máte kompresné prádlo na sebe neznamená zázračne chudnutie. Takýto kus oblečenia ešte nevyrábajú. Ale aby sme vrátili k podstate veci, toto prádlo sa dá využívať pri behaní či inej športovej aktivite. Tým, že kompresia vás obopne, máte hneď o niečo lepšiu postavu. Okrem toho vám to udržiava teplo a jemne zvyšuje teplotu. Zvýšená teplota sa rovná rýchlejšie spaľovanie, a to znamená vyšportovanejšia postava. Okrem chudnutia kompresia ponúka ďalšie pozitívum, a to hlavne pre ženy, ktoré bojujú z celulitídou. „Kompresáky“ majú anticelulitidné účinky a zároveň vychladzujú pokožku a bránia v jej ochabovaní.

Pridaj komentár