Kriedová farba na stenu alebo nábytok

Zázračná kriedová farba

Prefarbiť nábytok bolo vždy dosť náročné a len málokto sa na to odhodlal. Na pracné brúsenie, z ktorého bol navyše hrozný neporiadok a boleli z neho ruky sa nikto netešil a hoci bolo samotné maľovanie nábytku tou lepšou časťou, častokrát bolo nutné aplikovať tri a niekedy dokonca aj viac vrstiev, aby stál výsledný efekt zato. Chvalabohu tomu je už navždy koniec, pretože na trh prišli zázračné „chalk paint“ alias kriedové farby, ktoré zvládnu doslova hocičo. Sama som mala to šťastie maľovať s nimi a môžem povedať, že kým nevyskúšate, neuveríte, aké skvelé tieto farby naozaj sú. Práca s nimi je tak jednoduchá a pritom precízna, že budete chcieť premaľovať všetko, čo vám príde pod ruky. Kriedová farba je proste silne návyková.

Kriedová farba na nábytok

S kriedovou farbou dokážete jednoducho vytvoriť i takto nádherný nábytok.

Dokonalé prekrytie v jednej vrstve

Asi najväčšou výhodou kriedovej farby je jej perfektné krytie. Pri klasických farbách je nutné aplikovať hneď niekoľko vrstiev, no kriedovú farbu väčšinou stačí natrieť iba raz a máte hotovo. Dve vrstvy sú potrebné iba ak chcete premaľovať veľmi tmavý povrch na bledý odtieň. Kriedová farba navyše neskutočne rýchlo schne, niekedy sa zdá, že je farba suchá hneď po ťahu štetca. Farby môžete navzájom miešať a získate tak úplne nové odtiene alebo k farbe primiešajte bielu a získate bledšie odtiene danej farby. Kriedová farba je veľmi univerzálna a môžete ju použiť na akýkoľvek povrch – drevo, keramika, kameň, kov, betón, ratan, plast a mnohé iné. Dokonca s ňou môžete maľovať aj steny a omietky.

Kriedová farba na nábytok

Jednoduché prekrytie nábytku kriedovou farbou.

Kriedová farba – zabudnite na pracné brúsenie

Teraz vás poteším asi najviac. Kriedová farba nevyžaduje žiadne brúsenie povrchu a to vďaka jej dokonalej priľnavosti – priľnie na akýkoľvek povrch a neodlupuje sa. V prerábke nábytku vám teda nestojí už nič v ceste. Nepotrebujete brúsiť, ani aplikovať množstvo vrstiev, stačí odmastiť povrch a môžete rovno natierať. Vyskúšajte viaceré metódy maľovania ako napríklad patinovanie, dry brushing, cracking alebo iné a zamilujte sa do maľovania nábytku zas a znova.

Pridaj komentár