Ako správne vybrať tonery do tlačiarne?

Tonery sú jedným z tých najlepších pomocníkov modernej doby. V súčasnosti má každá domácnosť aspoň jednu tlačiareň. Či už je farebná alebo čiernobiela, každá samozrejme potrebuje pracovať s tonerom. Na trhu je množstvo značiek tlačiarní a laika môže zaskočiť výber toneru na určitý druh tlačiarne. Preto máme pre vás zdanlivo jednoduchú radu, pre niekoho však možno menej známu: Tonery musíte kupovať podľa značky tlačiarne. Samozrejme druhým kritériom je, akú kvalitu tlače chcete, no a vtedy už sledujete aj konkrétny typ tlačiarne.

tonery

Pri výbere tonerov sa sústreďte na kompatibilitu s tlačiarňou.

Výťažnosť je dôležité kritérium pri výbere tonerov

Okrem toho je dôležitým číslom aj výťažnosť. Tonery vydržia dlho, no niektoré dlhšie. Za kvalitu sa nebojte priplatiť. Veď určite je tak trochu otravné, ak tlačíte každý deň a tak musíte meniť tonery aj viackrát za mesiac. Každý z nás to pozná. Chodíte do práce, v kancelárií tlačíte mnohé dokumenty. Niektorí z nás si však prácu berú aj domov, a tak v pracovni či v obývačke tlačíme ,,domáce úlohy“, ktoré sme si priniesli. Okrem toho mnohí rodičia doprajú tlačiareň aj svojim deťom, preto musíte započítať do celkového počtu aj tieto tonery. V takom prípade sa hodí spomínaný toner, ktorý je na vyššiu výťažnosť. Nebudete tak musieť v detskej izbe stále meniť toner a máte o jednu starosť menej. Navyše zabezpečíte deti na dlhší čas.

tonery

Ak tlačíte každý deň a vo veľkom, dôležité je vybrať si tonery s vyššou výťažnosťou.

Tonery do atramentovej či do digitálnej tlačiarne?

Pokiaľ je vaša tlačiareň farebná, kúpiť môžete aj sadu rôznych farebných tonerov. Dostupné sú aj tonery pre kopírky. Na trhu dostať podľa typu tlačiarne atramentový toner do atramentovej tlačiarne ale aj toner do digitálnej tlačiarne. Na údržbu tlačiarne použite napríklad čistiacu kvapalinu pre trysky atramentových kaziet. Stoja do 10 eur a rozhodne sa vyplatia. Ich kúpa je investíciou pre dobrý chod vašej kancelárie. Jednou z najdôležitejších vecí je prevencia chýb, ktoré sa môžu vyskytnúť. To platí v kancelárií rovnako ako aj v súkromí. Nič sa vám nevyplatí viac, ako investícia do vášho profesijného života a do kancelárskych potrieb. Čo sa týka tlačiarní, investujte aj do dobrého kancelárskeho papiera. Tie sa odlišujú najmä gramážou.

Pridaj komentár