Klaun – čím budem keď vyrastiem?

Keď sme boli deti, väčšina z nás chcela byť buď smetiarom alebo klaunom. Mňa osobne klaun očaril hneď na prvom vystúpení, ktoré som videla v škôlke a okamžite si získal moje srdce. Vlastne ešte ani nezačal nič robiť, stačilo keď som uvidela jeho nevšedné oblečenie, nemotorné veľké topánky a ten úžasný červený nos a strapaté vlasy. S napätím som čakala čo sa bude diať ďalej. Klauni sú skvelí v tom, že dokážu rozosmiať každé jedno dieťa. Predvádzajú triky, spievajú a hrajú na gitare, vymýšľajú pre deti rôzne zábavné hry, modelujú zvieratká z balónov a okrem toho ešte milión ďalších vecí, vďaka ktorým vyčaria úsmev na každej detskej tvári.

Klaun rozosmeje aj dospelákov

Kedysi nebolo také jednoduché nájsť pre deti klauna, no dnes si už môžeme vyberať z bohatej ponuky. Jeden smiešnejší než ten druhý a keď si už myslíte, že ste pri klaunoch a ich vystúpení videli všetko, ďalší  klaun vás presvedčí o opaku. Neviem kde berú studňu svojich nápadov, ale je až neuveriteľné, koľko skvelých nápadov v hlave majú. Ako všetko čo robia, robia pre deti – pre tých našich najmenších. Deti milujú klaunov, no dobrý klaun dokáže rozosmiať dokonca aj dospelákov a aspoň na malú chvíľu im tak dovolí vrátiť sa späť do detských čias. Každé jedno vystúpenie klauna je jedinečné, nikdy neuvidíte dve rovnaké a aj to je dôvod, prečo si vystúpenie klauna môžete pozrieť znovu a znovu.

Klaun ako darček? Prečo nie?!

S klaunom sa môžu deti najčastejšie stretnúť buď v skôlke a škole alebo napríklad aj počas pobytu v škole v prírode. Vedeli ste však, že klauna si môžete objednať aj vy? Nemyslím pre vás, ale pre vašu ratolesť. Ak neviete vymyslieť originálny darček pre vaše dieťa, potom mu darujte jeho vlastné vystúpenie klauna. Môžete si byť istí, že na taký darček nikdy nezabudne a ostanú mu krásne spomienky. Klaun rozveselí všetky deti na oslave, zapojí ich do hier a aspoň na hodinu sa postará o ich program. Veď koľko detí si môže povedať, že malo doma vlastného klauna? Niekedy jednoducho materiálne darčeky prestanú mať taký úspech ako darček v podobe zážitku, ktorý dieťaťu ostane po celý život. A klaun taký darček rozhodne je!

Pridaj komentár