Vaša prvá ostrá zbraň – nová alebo už používaná?

Konečne ste sa dočkali a tá dlho očakávaná udalosť vo vašom každodennom živote sa priblížila a začína mať reálnejšie obrysy. Áno, je to tu, ten veľký okamih nadišiel. V ruke máte svoj čerstvý hotový zbrojný preukaz, poštár vám doručil nákupné povolenie a vy sa čo najzodpovednejšie pripravujete na kúpu svojej prvej osobnej strelnej zbrane. Zbraň sa nekupuje každý deň. Občas nami môžu lomcovať romantické predstavy a dozvuky chlapčenských túžob, ale dobré je ostať na zemi.

Prvá zbraň nemusí byť tá úplne pravá

Prístupy k výberu prvej osobnej zbrane sú skutočne individuálne a subjektívne. Každý má iné požiadavky a predstavy, iné motivácie aj iné nároky. Rozhodnutie, prečo si vlastne kúpiť ručnú strelnú zbraň, ako aj voľba a rozhodnutie sa pre určitý konkrétny druh zbrane, je len a len na každom z nás. Je však určite dobré zamerať sa na niekoľko vecí, ktoré je vhodné si pred zaobstaraním si zbrane premyslieť. Jednou z nich je, či si kúpiť úplne novú alebo staršiu zbraň. Toto rozhodne stojí za zváženie, ak sme napríklad úplným začiatočníkom.

zbrane

Prvé zbrane sú lepšie nové

Úplne nová zbraň

Ak chcete byť prvým majiteľom zbrane, mať na ňu plnú záruku prípadne vlastniť úplnú novinku na trhu s ručným zbraňami, potom si kúpte zbraň úplne novú priamo z predajne so zbraňami. K zbrani dostanete základné príslušenstvo tak, ako sa predáva, čo väčšinou predstavuje nejaký ten zásobník, prepravný kufrík a pod. Neplatí, že každá predajňa vám umožní si zbraň pred zakúpením vyskúšať.

Zbrane z druhej ruky

Jej cena bude určite nižšia ako za nový kus. Možno k nej dostanete aj nejaké príslušenstvo navyše či nadštandardnú výbavu. Nie je problém sa s predávajúcim dohovoriť a zbraň si pred kúpou vyskúšať. Ak sa časom rozhodnete zbraň predať, najskôr ani príliš neprerobíte. Nemáte žiadnu záruku, pokiaľ zbraň ešte nie je v záručnej lehote a od predávajúceho k nej nedostanete i príslušnú faktúru. Prípadnú poruchu si budete musieť nechať opraviť na vlastné náklady.

Pridaj komentár