Interiérový dizajn v švédskom štýle (2.časť)

Ako docieliť svieži švédsky interiérový dizajn? Pokračujeme!

V predchádzajúcom článku som vám ponúkla úvod do filozofie, aká je typická pre interiérový dizajn švédskych letných domov. Teraz pokračujeme ďalej a nazrieme do jednotlivých miestností „švédskeho“ domu.

Srdce domu je jedáleň

Zatiaľ čo u nás je zvyčajne srdcom celého domu obývacia izba, ak chcete dosiahnuť interiérový dizajn v štýle švédskych domov, treba myslieť na to, že tu je zväčša srdcom celej domácnosti jedáleň. Dôkazom toho, že na ňu nepotrebujete veľa miesta je aj jedáleň na obrázku nižšie. Základom je opäť svetlo, takže veľké klenuté okná sú tým najlepším riešením, plus ako osobitý doplnok môžete do svojej jedálne vybrať nápadité osvetlenie.

interiérový dizajn

Pre zaujímavý interiérový dizajn jedálne nepotrebujete veľa priestoru

Spálňa má byť svieža, no útulná

Dôležitý je aj interiérový dizajn spální vo vašom dome. Okná vo francúzskom štýle dokážu dodať vášmu bývaniu jedinečný charakter v zmysle 19. storočia. Priestranná a pohodlná posteľ, ktorá však nepúta zbytočnú pozornosť je tiež veľmi dôležitou súčasťou spálne. Pri vyberaní vhodných doplnkov myslite na to, aby spálňa v konečnom dôsledku stále pôsobila sviežo. Svietidlá „ladne“ visiace zo stropu sú zasa skvelou voľbou pre navodenie večernej intímnej atmosféry.

interiérový dizajn

Interiérový dizajn spálne – počas dňa svieži, v noci sa zmení na útulný a príjemný

Interiérový dizajn kúpeľne kreatívne

Ani interiérový dizajn kúpeľne nemusí pôsobiť „typicky“ a „nudne“. Ozvláštniť ho môžete napr. farbou, ktorá pôsobí v kontraste s ostatným zariadením domu. V tomto prípade ide o čiernu farbu, ale veľmi zaujímavé kombinácie som už videla aj s belasou modrou či vínovou červenou farbou. Pozor ešte na jednu vec, ktorú som doteraz nespomenula a tou sú tvary. Viac-menej je kombinácia farieb a tvarov už iba na vašom citlivom estetickom vnímaní, ale ak si však nie ste istí, o radu môžete požiadať aj odborníkov v interiérovom štúdiu.

interiérový dizajn

Interiérový dizajn kúpeľne môžete poňať aj netradične

interiérový dizajn

Bielo-drevený interiérový dizajn môžete oživiť inou, kontrastnou farbou

 

Obývacia izba a kuchyňa by mali dotvoriť harmóniu

Na záver si dáme ešte rýchly pohľad do ostatných miestností (kuchyňa a obývacia izba) a krátke zhrnutie. Pokiaľ ide o tieto dve miestnosti, nenachádza sa tu nič špecifické, na čo by ste mali upriamiť svoju pozornosť. Je to len akési doladenie celého interiéru v zmysle všetkých zásad, o ktorých som písala doteraz.

Za zmienku možno stojí, že na veľa ľudí pôsobí „holá“ biela podlaha v obývačke neútulne a nepohodlne. Ak však chcete dodržať švédsky interiérový dizajn, neodporúčam vám umiestniť sem koberec. Lepší variant môže byť prírodný materiál, akým je napr. kožušina alebo jej kvalitná napodobenina.

Pre zariadenie kuchyne môžete načerpať inšpiráciu tu:

interiérový dizajn

Interiérový dizajn kuchyne v štýle švédskych letných domov

Krátky pohľad späť

Ak ste si pozorne prezreli ilustrácie v podobe fotografií k tomuto článku, určite ani vám neunikla jedna zaujímavosť. Hoci o čiernej farbe sme hovorili iba pri zariaďovaní kúpeľne, veľmi nenápadne, no za to efektívne sa vyskytuje aj v ostatných miestnostiach v podobe zaujímavých doplnkov. Takisto zamerajte svoju pozornosť na rastliny – sú dôležitým aspektom pre svieži interiérový dizajn inšpirovaný letnými švédskymi domami.

One thought on “Interiérový dizajn v švédskom štýle (2.časť)”

  1. Pingback: Švédsky štýl a interiérový dizajn - inšpirujte sa! (1. časť)
  2. Trackback: Švédsky štýl a interiérový dizajn - inšpirujte sa! (1. časť)

Pridaj komentár