Inšpekčné kamery pre revíziu potrubia

Inšpekčná kamera

Upcháva sa vám opakovane kanalizácia aj po prečistení elektrickým strojovým špeciálnym zariadením? Potom asi najskôr vaša kanalizácia v rodinnom dome nefunguje ako má a bude potrebné ju prehliadnuť špeciálnou inšpekčnou kamerou. Rôzne zamerané firmy ponúkajú rôzne služby súvisiace s revíziou kanalizácie kamerou. Dokážu spoľahlivo identifikovať a zistiť stav vašej kanalizácie a vyhodnotiť závady, ktoré spôsobujú jej opakovanú nefunkčnosť.

inšpekčné kamery

Značková inšpekčná kamera aj na osvetlenie potrubia

Revízie odpadov a kanalizácií

Vykonávanie revízií odpadov a kanalizácií špeciálnou inšpekčnou kamerou a kamerovými systémami je úplne bežné. Revízia kanalizácie kamerou sa vykonáva podľa typu kanalizačnej siete pomocou prenosných systémov na monitorovanie kanalizácie. Monitorovacie kamery sú vybavené presnou farebnou technikou novej generácie s kryštalicky čistým obrazom a vysokým rozlíšením vrátane integrovaného osvetlenia. Ak budete mať niekedy vážny problém s kanalizáciou alebo odpadmi a neviete si rady, obráťte sa radšej na takúto firmu, príde a váš nepríjemný problém odstráni.

Flexibilné inšpekčná kamera

Vhodná profesionálna endoskopová kamera má ohybný „husací“ krk s inšpekčnou kamerou na konci a umožňuje detailné pozorovanie aj v neprístupných miestach. Systém vstavaných LED diód v hlave niektorých kamier umožňuje snímanie v absolútne tmavých oblastiach. Na pripojenom endoskope sa dá plynule regulovať intenzita osvetlenia. Inšpekčná kamera je v podstate úplne miniatúrna špeciálne navrhnutá vodotesná kamera pre zobrazenie nedostupných miest. Samotná kamera je umiestnená na kábli, ľahko ju tak nasmerujete aj do veľmi ťažko prístupných miest. Prisvietenie s regulovateľnou intenzitou zaistí zobrazenie aj v úplnej tme. Inšpekčné kamery sa pripájajú priamo k PC alebo k notebooku pomocou USB káblov.

inšpekčné kamery

Digitálna inšpekčná kamera značky Milwaukee

Niektoré ďalšie použitia inšpekčnej kamery

Okrem úplne jednoduchých využití v domácnosti pri prehľadávaní nedostupných miest alebo štúdia záhad myšacích dier na chalupe, sú to samozrejme hlavne stavebné a elektro firmy využívajúce inšpekčné kamery pri prehľadávaní neprístupných miest, trubiek a šácht. Uplatnia sa aj v autoservisoch pri prehliadkach motorov a podvozkov. A samozrejme sú to aj rôzne bezpečnostné agentúry, polícia a špecializované armádne zložky pri skúmaní neprístupných priestorov či zobrazenie situácie „za rohom“.

 

Pridaj komentár