Aj malá kúpelňa môže byť vkusná

Malá kúpeľňa

Zariaďovanie kúpeľne býva pre majiteľa bytu častokrát veľkým orieškom. O to ťažšie sa to zdá, pokiaľ ide o kúpeľňu malých rozmerov a výber každého kúska nábytku je potrebné starostlivo zvážiť. Aj malá kúpelňa však môže vyzerať pekne a moderne, stačí vedieť pár osvedčených trikov. Šikovný nábytok do kúpeľne a správne zvolené farby vedia robiť hotové zázraky a premenia vašu malú kúpeľňu na oázu pokoja a oddychu. Nie je nič príjemné, keď sa v kúpeľni nemôžete poriadne ani otočiť a do všetkého narážate. Na niektoré veci však treba myslieť už pri samotnej rekonštrukcii bytu – najčastejšou chybou je fakt, že ľudia nenechávajú dostatok miesta pred umývadlom, ako aj mnohé iné zbytočné chyby.

malá kúpeľňa

Malá kúpeľňa s veľkým potenciálom

Malá kúpelňa sa dá opticky zväčšiť

Malým priestorom pristanú svetlé farby a to nielen kvôli osvetleniu miestnosti. Bledé odtiene vedia opticky zväčšiť priestor, čo malá kúpelňa naozaj potrebuje. Nebojte sa zvoliť bledý obklad aj bledý nábytok do kúpeľne – nič také ako monotónnosť vám nehrozí a odmenou vám bude kúpeľňa plná svetla a vzdušnosti. Investujte do interiérových farieb, ktoré sú vyrábané špeciálne pre kúpeľne, kde musia odolávať nadmernému vlhku a vode. Oblečte steny do bielej, béžovej alebo jemnej zemitej farby, nebojte sa lesklých povrchov, nezabudnite na veľké zrkadlo a nebudete veriť, aká veľká bude zrazu vaša kúpeľňa vyzerať. Dôležité je aj kvalitné osvetlenie – zapustite svetlo do stropu, aby príliš nevystupovalo do priestoru.

malá kúpeľňa

Veľmi prakticky riešená kúpeľňa – a z malej je zrazu priestranná

Malá kúpelňa s vaňou či sprchovým kútom?

Nedostatok miesta v kúpeľni vás môže prinútiť robiť kompromisy. Najčastejšou dilemou býva, či zvoliť vaňu alebo radšej sprchovací kút. Môžete samozrejme kúpiť menšiu vaňu, no kúpanie v nej nebude ani zďaleka také komfortné, ako vo vani klasických rozmerov. Ľudia stále častejšie volia sprchový kút, ktorý nielen že šetrí vodu, ale zaberie aj výrazne menej miesta a tak vám ostane viac priestoru napríklad pre malú skrinku na uteráky. Sprchový kút je rovnako pohodlný ako vaňa a to vďaka rôznym vychytávkam akým je sklopné sedadlo v sprche, sprchové hadice, či masážny pult. Po prvom sprchovaní vám môžem zaručiť, že na vaňu si už ani nespomeniete.

 

Pridaj komentár