Provensálska kuchyňa a doplnky, ktoré by v nej určite nemali chýbať

Doplnky a provensálska kuchyňa

Páči sa vám provensálska kuchyňa, jej štýl, atmosféra, ktorou dýcha…? Rozhodli ste sa, že takú chcete mať i vo svojom novom dome? Samozrejme, základom je vhodná voľba farieb či kuchynskej linky, no zabudnúť by ste nemali ani na rôzne doplnky. Veď nie nadarmo sa hovorí, že detaily tvoria celok. A keď tieto doplnky (alebo aspoň niektoré z nich) položíte do svojej novej provensálskej kuchyne, určite pochopíte, o čom som hovorila…

Pre milovníkov kávy…

Kvalitný kávovar – žiadna provensálska kuchyňa by sa podľa mňa nemala zaobísť bez kvalitného kávovaru. O to viac, ak aj vy ste milovníkom tohto čierneho „životabudiča“. Veď dokážete si predstaviť niečo viac „provensálske“ než vychutnávanie si čerstvej a voňavej kávy v sobotu ráno, či už priamo vo vašej kuchyni alebo na terase, prípadne v záhrade? A ak aj pitiu kávy príliš neholdujete, predsa len by ste vo svojej kuchyni kávovar mali mať, napr. pre návštevy.

provensálska kuchyňa

Páči sa aj vám provensálska kuchyňa? Potom v nej určite nezabudnite na kávovar!

Keď už som spomínala to pitie kávy, musím spomenúť aj ďalší skvelý doplnok pre provensálske kuchyne – farebné šálky. Kúpte si sadu (alebo rovno dve) rôznofarebných šálok, prípadne aj so vzormi (napr. bodkami) a vystavte ich na viditeľné miesto na vašej kuchynskej linke tak, aby ste ich mali vždy po ruke.

Pre žienku domácu…

Zástera – zájdite do obchodu a vyberte si roztomilú a zároveň funkčnú zásteru, ktorá sa vám určite zíde pri nejednej príprave rodinnej večere. A nezabudnite ju vždy čistú a voňavú zavesiť niekam na viditeľné miesto vo vašej provensálskej kuchyni. Verte mi, dokonale provensálska kuchyňa tak získa tú pravú „domácku“ atmosféru!

provensálska kuchyňa

Zástera ako doplnok provensálskej kuchyne

Provensálska kuchyňa – miesto pre rodinu

Aj tak obyčajný kúsok, akým je drevená doska na krájanie, môže byť skvelým doplnkom pre provensálsku kuchyňu! V poslednej dobe som si všimla, že je na svadbách zvykom dávať manželom ako svadobný dar ručne vyrezávanú drevenú dosku s ich menami a dátumom svadby. Ak ste takú dostali aj vy, provensálska kuchyňa je tým najlepším miestom, kde ju môžete vystaviť. A ak ste ju nedostali, nič vám nebráni dať si takú vyrobiť, či už s motívom svadby, menami členov vašej rodiny alebo milým rodinným mottom…

provensálska kuchyňa

Nádherná drevená doska je skvelým doplnkom nielen do provensálskej, ale do každej kuchyne!

Pridaj komentár