Aké zvoliť svietidlá pre osvetlenie interiéru nášho bytu

Svietidlá

Nie je asi vôbec nutné zdôrazňovať, že neodmysliteľnou súčasťou akéhokoľvek bývania je rozumne originálne, praktické a predovšetkým zdravé osvetlenie interiéru. Moderné svietidlá najrôznejších tvarov, farieb i veľkostí ponúkajú širokú škálu možností, ako si náš bytový interiér nielen príjemne osvetliť, ale tiež doplniť o zaujímavé doplnky a dekorácie. Nesprávne zvolené osvetlenie, výber a umiestnenie jednotlivých svietidiel môže celkový dojem z bytového dizajnu vášho bytu alebo rodinného domu úplne narušiť až pokaziť. Preto by sa osvetlenie bývania malo vyberať rovnako starostlivo ako nové podlahy alebo obklady, charakter omietok či interiérových farieb.

svietidlá

Dokonalé svietidlá do každej miestnosti

Neskúsite vopred navštíviť nejaké interiérové štúdiou?

Možno, že ste v situácii rozhodovania sa, či začať úplne svojpomocne stavať rodinný dom, alebo si ho dať postaviť na kľúč. Alebo sa chystáte na organizačne náročnú kompletnú rekonštrukciu svojho panelákového bytu. Na rozmiestnenie svietidiel by sa malo myslieť už pri projektovom navrhovaní vášho bytu alebo domu. Pomôže vám s tým šikovný bytový architekt a dizajnér, ak si objednáte projekt v nejakom dobrom štúdiu. Po konzultáciách s vami tak môže vzniknúť návrh interiéru vášho bývania, v ktorom bude vhodne do priestoru zakomponované osvetlenie takým spôsobom, aby bolo praktické, funkčné a zároveň dobre ladilo s celkovými interiérovými farbami a interiérovým dizajnom miestností. Ideálne je, keď sa podarí skĺbiť systém stropných a vstavaných svietidiel sa stojacimi a stolovými lampami, aby v celej miestnosti bolo dostatok svetla.

svietidlá

Moderné tipy pre vidiecky štýl osvetlenia

Osvetlenie je ako kúzelník, ktoré vykúzli svetelnú atmosféru

Prijateľná kombinácia niekoľkých druhov bytových svietidiel dokáže nielen osvetliť interiér, ale zútulní izby tak, aby ste sa tam cítili dobre, pohodlne a bezpečne. Jeden stropný luster ako centrálne osvetlenie v obývacej izbe je asi málo. Dôležité je aj tzv. „náladové“ osvetlenie interiéru, ktoré zaistia stojacie lampy, lampičky, nástenné svietidlá, alebo moderné svetelné rampy. Pri spolupráci s interiérovým štúdiom myslite aj na vaše pohodlie a praktické riešenia osvetlení jednotlivých miestností vášho rekonštruovaného bytu či dokonca úplne nového rodinného domu.

 

Pridaj komentár