Existuje ešte vôbec anonymný bankový účet?

Anonymný účet

Ľudia sú dnes často prekvapení, že anonymita v našich bankách jednoducho nie je možná, Je to fakt, na ktorom sa už nedá nič zmeniť, len ho akceptovať. Anonymný účet bol jednou z možností bankovníctva minulého storočia. Postupne väčšina bánk takmer prestala ponúkať založenie anonymného účtu, hlavne pod vplyvom štátnych a nadnárodných politických rozhodnutí, dohôd a predpisov. Dnes už bankový účet bez mena si tak ľahko nezaložíme. Pri stretnutí s bankovým úradníkom vždy budete musieť uviesť meno, doložiť niekoľko dokumentov preukazujúcich vašu identitu, bydlisko, zdroj príjmov, referenciu z inej banky, prípadne daňové priznanie.

Možnosťou je bankový účet v zahraničí

Existujú však určité agentúry, ktoré sa vedia dobre orientovať aj v tejto oblasti a majú skúsenosti aj s anonymitou vlastníkov bankových účtov v tzv. offshore krajinách a destináciách. V súčasnosti neexistuje v podstate anonymný bankový účet. Variantom je založenie bankového účtu v zahraničí, v tzv. offshore krajinách s výhodami daňového raja, kde naše úrady nemajú podpísanú dohodu o prenose bankových informácií. Takto sa dá zabezpečiť, že úrady nedosiahnu na vaše peniaze a váš anonymný bankový účet je na svete.

anonymný účet

Anonymný účet doma či v zahraničí

Anonymný bankový účet

Existujú špecializované offshore spoločnosti, ktoré boli založené a vytvorené výhradne na účely držby akcií a majetku aj iných spoločností. Postupne sa posledných desaťročiach vytvorila aj sieť offshore bánk, kde sa dá priamo alebo prostredníctvom špecializovaných agentúr vytvoriť anonymný účet do týždňa od podania žiadosti do vytipovanej offshore banky podľa požiadaviek klienta. Takže sa môžete spoľahnúť na skutočnosť, že komunikácia medzi agentúrou a inštitúciami v danej offshore krajine vás nikdy nebude obťažovať.

Výber offshore banky pre váš účet

Pri objednávaní si anonymného bankového účtu je asi najlepšie osloviť renomovanú agentúru, ktorá má prehľad a skúsenosti so spoluprácou v oblasti offshore bankovníctva. Prekonzultujte si s ňou svoju situáciu, predstavy a možnosti, experti agentúry to vyhodnotia a navrhnú založenie vášho anonymného účtu v tej offshore banke, ktorá bude vo vašom konkrétnom prípade tá najvhodnejšia.

 

Pridaj komentár