Elektrická škrabka na zemiaky

    V kuchyni akéhokoľvek gastronomického zariadenia je najdôležitejšia dobrá organizácia práce, využitie daného priestoru a načasovanie jednotlivých prác spojených s prípravou jedál. Z tohto dôvodu sú mimoriadne užitočné rôzne kuchynské stroje a pomôcky, ktoré uľahčujú a kvalitatívne ovplyvňujú prípravu pokrmov. Bez zemiakov sa asi ťažko zaobíde naša slovenská kuchyňa, a preto aj elektrická škrabka je doslova nutnosťou.

elektricka skrabka zemiaky
Elektrická škrabka na zemiaky uľahčí profesionálnym kuchyniam množstvo roboty.

     Elektrické škrabky na zemiaky sú jedným z najobľúbenejších doplnkových zariadení do profesionálnych kuchýň. Nielen u nás je táto zelenina mimoriadne obľúbená. Je základom mnohých jedál a dá sa podávať aj na rôzne spôsoby ako príloha. Jej spracovanie však zaberie veľa času a energie, preto sa oplatí využiť pomocníka. Aj v podobe elektrickej škrabky na zemiaky.

elektricka skrabka jaz
Na trhu sú rôzne typy elektických škrabiek. Využiteľné sú napríklad aj na ošúpanie či nakrájanie zeleniny.

Elektrická škrabka na zemiaky pevná a odolná

    Pestrá ponuka gastro zariadení zahŕňa aj moderné modely strojov na šúpanie zemiakov. Sú v nej varianty prispôsobené potrebám veľkej reštaurácie aj malého rýchleho občerstvenia. Elektrické škrabky na zemiaky skvele poslúžia aj na iných miestach alebo v iných situáciách. Napríklad v jedálňach, komunitných stravovacích zariadeniach, menších lahôdkach alebo závodoch na veľkokapacitné spracovanie potravín.

   Každá škrabka na zemiaky by mala byť vyrobená z najkvalitnejších materiálov. Vďaka čomu je pevná, odolná voči intenzívnemu používaniu a prakticky spoľahlivá. Škrabky sú navrhnuté tak, aby práca s nimi bola čo najefektívnejšia a najfunkčnejšia. Sú skvelým uľahčením, vďaka ktorému je možné pokrmy pripravovať a podávať oveľa rýchlejšie.

Škrabka uľahčuje prácu personálu kuhcyne

     Elektrická škrabka na zemiaky odbremení personál kuchyne. Umožňuje neporovnateľne efektívnejšie spracovanie zeleniny. Za zmienku stojí, že aj keď názov stroja naznačuje, že bol vyrobený hlavne na spracovanie zemiakov, výborne sa hodí aj na šúpanie inej koreňovej zeleniny. Ako je mrkva, petržlen, zeler či cvikla.

    Ručné spracovanie zeleniny zaberie veľa času, ktorý je rozumnejšie venovať dôležitejším činnostiam. Rôzne stroje na šúpanie zemiakov plnia túto únavnú úlohu tým, že odbremenia pomocníkov v kuchyni a tí sa môžu sústrediť na iné aspekty kulinárskeho umenia. Niektoré škrabky zároveň umožňujú získať estetický tvar zeleniny, čo pri ručnom spracovaní nie je vždy možné.

Pridaj komentár