Efektívnosť nákladov na gastro servis

Dobre premyslený, bezpečný a správny koncept akejkoľvek kuchyne je bezpochyby rozhodujúcim faktorom úspešnosti gastronomickej prevádzky. Dobré usporiadanie kuchyne je pre reštauráciu veľmi dôležité. Pomáha zefektívniť spracovanie vstupných surovín aj prípravu vlastných jedál. Neoddeliteľnou súčasťou tohto procesu je aj odborný priebežný servis konkrétnych gastro zariadení v kuchyni. Zamestnávateľ musí poskytnúť svojim zamestnancom bezpečné a vhodné pracovné podmienky.

údržba
Neoddeliteľnou súčasťou úspechu gastronomickej prevádzky je aj priebežný servis gastro zariadení v kuchyni.

    Aj keď je pravda, že úspech reštaurácie je priamo závislý od kvality varenia šéfkuchára a jeho tímu. Veľa závisí aj od funkčnej kuchyne a efektívneho riadenia gastro prevádzky. Usporiadanie reštaurácie do značnej miery určuje ziskovosť a jej obľúbenosť medzi ľuďmi. Pri otváraní reštaurácie je často prioritou prostredie a priestor na sedenie. Žiaľ, koncepčná dispozícia kuchyne je často prehliadaná. Netreba zabúdať ani na priebežný gastro servis.

servis
Pravidelný gastro servis šetrí čas aj náklady.

Pravidelný gastro servis šetrí čas i náklady

    Správne rozvrhnutie kuchyne je nevyhnutné pre efektívnu výrobu jedál. Malo by byť navrhnuté s ohľadom na dostupné vybavenie a priestor. Dobré usporiadanie kuchyne poskytuje dostatočný priestor na skladovanie a moderné vybavenie, čo znižuje náklady. A bez pravidelného aj profesionálneho gastro servisu to jednoducho nejde.

     Okrem toho je dobré usporiadanie kuchyne nevyhnutné preto, aby reštaurácia kvalitne a včas naplnila čo najviac objednávok. Žiadny kuchár nechce nechať hostí dlho čakať. Aby bolo možné splniť maximálny počet objednávok a skrátiť dodacie lehoty, kuchyňa potrebuje efektivitu. Je potrebné dbať na to, aby usporiadanie kuchyne poskytovalo kuchárovi a personálu kuchyne všetko, čo môžu potrebovať doslova  na dosah ruky.

Bezpečnosť personálu je na prvom mieste

    Prevádzkovanie reštaurácie je aj o príprave a servírovaní skvelého jedla z prostredia hygienickej a čistej kuchyne. Pre zamestnancov je nutnosťou udržiavať poriadok a potrebný servis každodenne používaných gastro zariadení. Kuchyňa sa jednoducho musí udržiavať v hygienickej čistote v súlade s predpismi hygienikov. Dobré usporiadanie kuchyne dáva štruktúru každodenným povinnostiam kuchynského personálu. Pokiaľ sa nezanedbáva údržba a pravidelný servis gastro zariadení, potom je spokojný aj zákazník aj majiteľ prevádzky. Zle riadená kuchyňa môže byť hrozbou z hľadiska efektivity, produktivity, kvality a bezpečnosti prípravy a varenia jedál.

Pridaj komentár