Dámska kabelka – ako si vybrať tú správnu

Kabelka je módny doplnok, ktorý nesmie chýbať v šatníku žiadnej ženy. Aby sa stala nielen štýlovým oživením outfitu, ale aj praktickým pomocníkom, je potrebné si vybrať tú správnu. Ako ju však nájsť?

dámska kabelka
Kabelka je štýlovým doplnkom každej ženy.

Dámske kabelky podľa príležitosti

Hľadáte praktickú kabelku na každodenné nosenie do práce? V takom prípade oceníte rozmernejšie kabelky cez rameno. Bez problémov do nich uložíte nielen mobil a peňaženku, ale aj desiatu, drobný nákup či dôležité dokumenty do práce. Pokiaľ potrebujete niečo menšie, skúste crossbody kabelky alebo kabelky do ruky. Tie sú príjemnými spoločníkmi na výlety do mesta či stretnutia s priateľkami. K spoločenským róbam na ples zvoľte malé a elegantné listové kabelky.

elegantná kabelka
Štvorcová kabelka sa perfektne hodí k štíhlej a vysokej postave.

Tvar a veľkosť

Tvar kabelky závisí hlavne od typu vašej postavy. Štvorcová a oválna dámska kabelka sa perfektne hodia k štíhlej a vysokej postave. Naopak, trojuholníkové modely sú skvelou voľbou pre nižšie ženy s plnšími krivkami.

Veľkosť kabelky sa odvíja nielen od množstva a druhu vecí, ktoré v nej potrebujete nosiť, ale aj od vašej výšky. Drobné postavy by sa mali vyhnúť príliš veľkým modelom, s ktorými by mohli pôsobiť komicky. Dôležitá je tiež dĺžka ramienok. Kabelka by mala končiť na úrovni pása a nemá zasahovať do oblasti bokov, aby neprekážala pri chôdzi.

Jednoduchá čierna alebo s nápaditým vzorom?

Farba a vzor sú kľúčové parametre, ktoré ovplyvňujú celkový dojem z kabelky. Dámska kabelka neutrálnej farby, ako sú čierna, biela či béžová, sa hodí na každodenné nosenie a pekne vynikne v rôznych kombináciách. Modrá, ružová, zelená alebo vzorovaná je zas príjemným doplnením menej farebných outfitov.

Vnútorné usporiadanie

Množstvo vnútorných vreciek, bočných priehradok a ich vzájomné usporiadanie síce neovplyvní výsledný vzhľad, no dokáže vám výrazne uľahčiť jej používanie. Vhodne rozdelený vnútorný priestor a svetlá farba podšívky skrátia čas, potrebný na nájdenie mobilu alebo pera v záľahe vecí.

Pridaj komentár