Dovolenka v Škótsku – netradičné?

Netradičná dovolenka v Škótsku

Keď nám niekto povie, že ide na dovolenku do Veľkej Británie, prvé čo si predstavíme je Anglicko a jeho hlavné mesto Londýn. Prípadne chlapi hneď pomyslia na mestá svojich obľúbených futbalových tímov ako je Manchester, Liverpool alebo podobne. Do Veľkej Británie však (zatiaľ) patrí aj Škótsko. Dovolenka v Škótsku nemusí byť správny šálok kávy pre každého, no pokiaľ milujete históriu, obdivovanie historických pamiatok a centier, mám pre Vás tip. Navštívte Edinburgh.

Dovolenka v Škótsku

Dovolenka v Škótsku nemusí byť správny šálok kávy pre každého, no pokiaľ milujete históriu, určite si Škótsko zamilujete.

Edinburgh a jeho pamiatky

Medzi najkrajšie pamiatky patrí samotné mesto. Keď sa vydáte do útrob starého mesta, máte možnosť vidieť nádhernú architektúru, ktorá dokonca patrí k svetovému dedičstvu UNESCO. Nezabudnite určite na uličku pomenovanú Royal Mile… Tú nevynechá asi žiadny turista, keďže je plná obchodíkov, pamiatok a maličkých, príjemných podnikov. Práve takéto maličké domáce podniky dotvárajú mestu tú najdokonalejšiu atmosféru a presne v nich vznikajú jedny z najkrajších spomienok na mestá, ktoré navštívime. Za spomenutie stojí tiež ulice Cocburn street. Z maličkého námestia v starom meste sa Vám navyše naskytne krásny pohľad na ďalšiu významnú pamiatku, ktorou je Edinburghský hrad. Na ten sa môžete vydať tiež, keďže je prístupný verejnosti. Môžete tak obdivovať tento obrovský kus histórie z takej blízkosti, ako len budete chcieť. A hovorí Vám niečo meno Arthur Conan Doyle? Presne, autor, ktorý stojí za svetoznámou sériou kníh o neomylnom detektívovi Sherlockovi Holmesovi. Práve Sherlockovi venovalo mestu vlastnú sochu, ktorú najdete na mieste nazvanom Picardy Place.

Dovolenka v Škótsku

Medzi najkrajšie pamiatky Edinburghu patrí samotné mesto.

Čo ďalšie tu nájdete?

Okrem historických, veľmi starých pamiatok, budov a architektúry máte v Edinburghu možnosť vidieť aj jachtu jej veličenstva Kráľovnej Alžbety II., ktorá jej slúžila v rokoch od 1954 až do roku 1997. Ďalej sa môžete vydať objavovať nádhernú Britskú flóru do Kráľovskej botanickej záhrady, ktorá sa považuje za jedno z najkrajších miest v celom Edinburghu. Jednoducho – ak navštívite Edingburgh, táto botanická záhrada je povinnou jazdou pre každého bez výnimky. Dostanete sa k nej veľmi jednoducho, dokonca od Royal Mile je vzdialená len 20 minút. Je v nej taktiež možnosť vstupu do skleníkov. Vstup pritom vôbec nie je drahý – stojí do 10 eur a všetci, čo toto miesto navštívili, odporúčajú!

dovolenka v skotsku

Nezabudnite na uličku pomenovanú Royal Mile, ktorú nevynechá asi žiadny turista, keďže je plná obchodíkov, pamiatok a maličkých, príjemných podnikov.

Aj Škótsko je nezabudnuteľné

Dovolenka v Škótsku sa môže stať naozaj zážitkom na celý život, preto neváhajte a ak Vás táto krajina láka, baľte kufre. V okolí hlavného mesta sa nachádzajú desiatky ďalších pamiatok, ktoré za to stoja, takže Vám možno nebude stačiť len jeden výlet. Možno som Vás presvedčila minimálne na ten jeden.

Pridaj komentár