Všetci za jedným jedálenským stolom

Jedálenské stoly

Mať svoju vlastnú jedáleň, v ktorej sa ako rodina môžeme denne stretávať pri chutnom jedle, je snom asi každého z nás. Niekto si môže dovoliť mať veľkú a priestrannú jedáleň, zatiaľ čo iný si jedálenský kút vytvorí priamo v obývačke či v kuchyni. Malá či veľká, hlavne že je! Základným prvkom v každej jedálni sú jedálenské stoly so stoličkami, pričom veľkosť stola záleží najmä na veľkosti priestoru, ale aj od toho, koľko členov rodiny za ním bude stolovať. Pri kúpe však treba zohľadniť nielen jeho dizajn a veľkosť, ale aj tvar a materiál z ktorého je vyrobený. Ponuka je však natoľko široká, že si vyberie aj ten najnáročnejší zákazník.

jedálenské stoly

Okrúhle jedálenské stoly môžu byť tiež riešením

Jedálenské stoly – čím väčší, tým lepší!

Keď vyberáme jedálenské stoly, zväčša sa pozastavíme nad ich veľkosťou a tvarom. Najbežnejším typom je obdĺžnikový stôl a hneď za ním okrúhly a oválny – je však len na vás pre ktorý sa rozhodnete. Iné je to s veľkosťou. Aký veľký by mal byť jedálenský stôl, aby sme za ním mali dostatočne veľa miesta? Spočítajte si všetkých členov rodiny a k tomu prirátajte dve miesta navyše pre nečakané návštevy, pričom platí, že na jednu osobu treba počítať s priestorom minimálne 60 cm. Ak vám to ale veľkosť vašej jedálne dovolí, siahnite radšej po väčšom stole, pretože nikdy neviete, kedy sa vám zíde. Naopak do jedálne skromných rozmerov sú vhodnejšie rozťahovacie jedálenské stoly, ktoré v prípade potreby ľahko roztiahnete a získate tak dostatok miesta pre stolovanie.

jedálenské stoly

Stoly by mali pasovať do celkového dizajnu interiéru

Jedálenské stoly z masívu

Dnešná doba miluje drevo a to v akejkoľvek podobe. Drevený nábytok má svoje neopísateľné čaro, nádherne vonia a svojim atraktívnym vzhľadom zapadne do akéhokoľvek prostredia. Navyše je odolné, stabilné a vydrží vám slúžiť mnoho rokov, čo sa o iných materiáloch povedať nedá. Jedálenské stoly z masívu sú veľmi žiadané nielen pre ich krásny dizajn či zaujímavú kresbu dreva, ale aj pre ich stabilitu, ktorá je pri jedálenských stoloch viac ako nutná. Keď si raz kúpite kvalitný stôl z masívu, môžete si byť istí, že s ním budete spokojní naozaj, ale naozaj dlho.

Pridaj komentár