Prvé topánky pre prvé detské kroky sú veľmi dôležité

Prvé státie na vlastných nohách, prvé nesmelé kroky popri nábytku aj prvé odvážne vykročenie dieťatka skúmať svet už samostatnejšie a slobodnejšie – to sú veľké udalosti nielen v živote detí, ale aj každého rodiča, ktorý tieto výnimočné chvíle prežíva naozaj emotívne spolu so svojim dieťaťom. Prvé kroky dieťaťa obyčajne prichádzajú v období, keď dovŕši prvý rok života, ale môže to byť veľmi individuálne, pretože sú deti, ktoré začínajú chodiť aj skôr, napr. okolo 10. mesiaca života a tiež také, ktorým sa to podarí o niečo neskôr, napr. až ako 15 či 16 mesačným. Dôležité však je včas odsledovať prvé pokusy, kedy sa dieťa začína stavať a robiť prvé kroky, pretože to je ten správny čas zaobstarať mu prvé topánky.

prvé topánky

Kvalitná a pevná obuv je dôležitá.

Prvé topánky musia byť naozaj stabilné a kvalitné

Kupovať prvé topánky pre dieťa však neznamená vyberať ten najmodernejší a najdizajnovejší pár tenisiek známej značky alebo pár rozkošných balerínok pre dievčatko, v ktorom bude vyzerať ako skutočná princezná, práve naopak – prvé topánky pre dieťa by mali byť hlavne praktické a kvalitné. Prvé topánky musia byť vždy členkové, aby dostatočne fixovali detskú nohu a zabránili rôznym podvrtnutiam či zraneniam v oblasti členku, taktiež by mali mať pevnú pätu a okrúhly tvar špičky (s rezervou aspoň 1 cm), aby poskytli detským prstom dostatok priestoru. Ideálne je, ak vyberiete topánky, ktoré budú ľahké a vzdušné vyrobené z príjemného materiálu, ako je napr. koža.

prvé topánky

Prvé kroky sú pre dieťa a rodičov významnou udalosťou.

Prvé topánky so správnou podrážkou

Ak vyberáme dieťaťu prvé topánky, nezabúdajme ani na správnu podrážku, ktorá by mala byť pružná a ohybná a to najmä v oblasti prstových kĺbov, kde sa chodidlo pri chôdzi najviac ohýba. Chôdza musí byť pre dieťa príjemná a pohodlná, preto príliš tvrdá a nepoddajná podrážka nie je tou najlepšou voľbou pre malé deti. V takejto obuvi by bola chôdza pre dieťa podstatne namáhavejšia a únavnejšia. Pozor aj na veľmi hladké podrážky z materiálov, ktoré na určitých typoch podlahy nebezpečne kĺžu.

Pridaj komentár