Detská postieľka a matrac – ako na ich výber?

matrac

Chcete dopriať svojmu dieťatku kvalitný spánok? Doprajte mu kvalitnú postieľku a matrac!

Matrac a detská postieľka na prvom mieste

Čakáte bábätko? Gratulujeme! Určite ste sa už aspoň začali obzerať po výbavičke… Síce všetky tie detské dupačky a podbradníky sú nesmierne milé, myslieť začať treba najprv na tie najdôležitejšie veci, medzi ktoré patrí detský kočík, postieľka či matrac do nej. Tieto položky určite nie sú lacné, niet však pochýb, že sa v tomto smere oplatí investovať do kvality. Investícia do kvality totižto znamená aj investíciu do budúceho zdravia vášho dieťatka, najmä pokiaľ teda ide o spomínanú postieľku a matrac, keďže dieťatko zo začiatku spánkom strávi väčšinu času. A práve preto vám s ich výberom pomôžeme!

Detská postieľka – najlepšia je drevená klasika

Začnime teda výberom postieľky. Na trhu sa objavuje čoraz väčšie množstvo dizajnových detských postelí, ktoré sú vyrobené prevažne z kovových materiálov. Tieto síce nádherne ukážu vo vašom interiéri, avšak pre zdravie a bezpečnosť vášho dieťatka sú absolútne nevhodné. Takisto v obchodoch nájdete postele pre deti vyrobené z plastových materiálov. Tie sú väčšinou označované aj ako cestovné postieľky a práve na to aj slúžia. Totižto, nielenže matrac, ktorý sa v nich nachádza, absolútne nie je prispôsobený potrebám malého bábätka, ale tiež sú takéto postieľky nestabilné a nekvalitné. Práve z týchto dôvodov je stále najlepšou voľbou klasika – drevená postieľka, teda prírodný materiál, ktorý neškodí zdraviu dieťaťa a poskytuje mu maximálnu bezpečnosť a stabilitu.

Matrace – dôležitá je kvalita

Ak vyberáte matrac je samozrejmé, že svojmu dieťatku budete chcieť dopriať maximálne pohodlie, a práve preto by vás to mohlo lákať skôr k výberu mäkkého matraca. To je však chyba, keďže takéto mäkké matrace sú absolútne nevhodné v období, kedy dochádza k najdôležitejšiemu vývinu chrbtice. Myslite teda v prvom rade na zdravie vášho bábätka a voľte radšej matrace strednej tvrdosti.

matrac

Dieťatko by prvé tri roky života nemalo mať v postieľke žiaden vankúš

Na záver ešte malý tip…

…ktorý sa opäť týka pohodlia. Hoci by vás to mohlo lákať, určite do postieľky novorodenca neumiestňujte žiadne vankúše. Tie sú vraj vhodné až pre deti staršie ako 3 roky. Nielenže by mohlo dôjsť k uduseniu bábätka, ale tiež by vankúš (rovnako ako nevhodný matrac) mohol spôsobiť problémy pri vývine chrbtice.

Pridaj komentár