Vhodné účesy podľa kvality vlasov

účesy

Krátke účesy sú vhodné najmä pre ženy s jemnými a riedkymi vlasmi

Viete, aké účesy sú vhodné pre váš typ vlasov?

Úprava vlasov patrí u väčšiny žien k najzákladnejšej a každodennej starostlivosti o svoj zovňajšok. Čo sa týka módy, obliekania, účesu aj líčenia, každá žena má iný vkus a každej vyhovuje niečo iné. Rovnako to platí aj pri dĺžke vlasov, pretože sú ženy, ktoré nedajú dopustiť na praktické účesy z krátkych vlasov a iný ako krátky strih si nevedia ani predstaviť. Ale naopak, sú aj dámy, ktoré celý život preferujú len dlhé, prípadne polodlhé vlasy.

Účesy, či už z dlhých, krátkych alebo polodlhých vlasov, môžu byť rôzne, ale výber vhodného účesu záleží hlavne od samotnej kvality vlasov. Ideálne účesy pre bohatú hrivu hustých vlasov zrejme nebudú najlepšou voľbou pre jemné a riedke vlasy a naopak.

Účesy pre jemné a riedke vlasy

Ak teda práve nepatríte k ženám obdareným dokonalými hustými vlasmi ako z reklamy, je dôležité zvoliť si  správnu starostlivosť o vlasy. Pri jemných vlasoch používajte správnu vlasovú kozmetiku (napr. šampóny, kondicionéry), určenú práve pre takéto vlasy. Účesy z jemných vlasov by mali byť skôr kratšie, pretože dlhé jemné vlasy rýchlo strácajú na objeme a pôsobia riedko. Vhodné je držať sa kratších účesov ako napr. mikád či „bobov“, pri ktorých vlasy vyzerajú bohatšie. Krátke účesy sú najlepšou voľbou aj pri riedkych vlasoch. Ak je vlasov málo, treba dbať na čo najlepšiu výživu a jemné zaobchádzanie, aby sa vlasy ešte viac neoslabovali a neničili.

Pre tie, ktoré majú husté a pevné vlasy…

Dámy s dlhými a pevnými vlasmi to majú asi najjednoduchšie, pretože môžu nosiť akékoľvek účesy. Takéto vlasy vyzerajú výborne rozpustené, ale aj vyčesané do jednoduchého chvosta či zložitejších „výčesov“ a drdolov ozdobených rôznymi vlasovými doplnkami. Ak sú vlasy príliš ťažké, pomôže, ak si ich necháte odborne a kvalitne prestrihať.

účesy

Účesy s vlasovými doplnkami sú vhodné najmä pre bohaté objemné vlasy

Na čo ešte myslieť pri výbere účesu?

Účesy, dĺžku aj strih vlasov si vyberajte aj podľa tvaru a typu svojej tváre. Správne zvolený účes by mal odpútať pozornosť od častí tváre, na ktoré pozornosť pútať nechceme (napr. širšia brada, výrazné čelo či nos) a vyzdvihnúť to, čo je pekné.

Pridaj komentár