Šatníkové skrine – bez nich to nejde!

Šatníková skriňa

Len ťažko sa dá predstaviť domácnosť, ktorá by nemala aspoň jednu šatníkovú skriňu. Využijete ju v akejkoľvek miestnosti a to tak v spálni a detskej izbe ako aj v predsieni, hosťovskej izbe či v pracovni. Šatníkové skrine môžu mať pritom mnoho podôb – môžu byť malé alebo aj veľké, úzke či široké, moderné, klasické, drahé alebo cenovo dostupné. Nech už je vaša šatníková skriňa akákoľvek, dôležité je, že do nej zmestíte všetko potrebné oblečenie. Vybrať ale vhodný šatník nie je vôbec také jednoduché ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať a skôr než sa pre nejaký rozhodnete, mali by ste si ujasniť zopár podstatných faktorov, ktoré vám pri výbere pomôžu.

šatníkové skrine

Štatníkové skrine, v ktorých je vždy poriadok

Ako vybrať šatníkové skrine?

Keď vyberáte šatníkovú skriňu, v prvom rade by ste si mali ujasniť, koľko ste ochotní do tohto nábytku investovať. Myslite ale na to, že kvalitný šatník niečo stojí a ak je váš rozpočet prinízky, radšej s kúpou šatníka ešte počkajte. Ďalej je dôležité vedieť, kde bude šatníková skriňa umiestnená a tomu prispôsobiť aj jej rozmery – skriňa by nemala byť ani príliš malá ani priveľká – dôraz klaďte nielen na jej výšku a šírku, ale aj na jej hĺbku. A vec, na ktorú zabúda mnoho kupujúcich, je možnosť otvárania dverí. Šatníkové skrine s otváracími dverami nie sú vhodné do malých miestností, keďže na ich otváranie potrebujete určitý priestor a klasické otváranie dvierok vám tak nemusí vyhovovať. Ideálnou voľbou je preto šatníková skriňa s posuvnými dverami.

šatníkkové skrine

Skriňa s posuvnými dverami

Šatníkové skrine – využite každý centimeter priestoru!

Nezabúdajte ani na vnútorné usporiadanie šatníkovej skrine a snažte sa vybrať takú, ktorá bude dostatočne priestranná a rozumne zorganizovaná. Využitý by v nej mal byť každý jeden centimeter, no záleží len na vás, akú plochu budú zaberať police, akú tyče na vešiaky a akú zásuvky. Šatníkové skrine však nie sú investíciou na jeden či dva roky, preto je nesmierne dôležité vybrať kvalitný materiál, ktorý veľa vydrží. Najčastejšie sa šatníkové skrine vyrábajú z kvalitného lamina. Prečo? Predovšetkým preto, že lamino je cenovo dostupné, no zároveň odolné a dostatočne pevné, nehovoriac o tom, že sa veľmi ľahko čistí a vďaka širokej škále odtieňov a vzorov si môžete svoju šatníkovú skriňu jednoducho zladiť s už existujúcim zariadením.

Pridaj komentár