Dámska obuv na leto – čo áno a čo nie?

dámska obuv

Dámska obuv, ktorá patrí na pláž

Dámska obuv, ktorú môžeme vidieť na ženských nohách počas leta je naozaj rôznorodá. Mnohé z týchto topánok sú však používané na nevhodných miestach a v nevhodnom čase. Je teda dôležité si uvedomiť, ktorému účelu sú primárne určené a v ktorých prípadoch je ich nosenie vhodné a kedy nie. Dnes sa zameriame hlavne na žabky, šľapky, sandále a lodičky.

Žabky ako dámska obuv na leto

Jedným z najobľúbenejších druhov topánok, ktoré ženy počas leta nosia sú žabky. Táto dámska obuv však bola pôvodne určená iba pre nosenie na pláži a pri vode a na týchto miestach by rozhodne mala aj ostať. Aj napriek tomu, že v obchodoch už nájdete naozaj zaujímavé dizajnové kúsky tejto obuvi, netreba zabúdať na to, že výrazne škodí vášmu zdraviu – ich nízka podrážka totižto spôsobuje nedostatočné odpruženie a následné poškodenie kĺbov, preto je vhodná iba na krátkodobé nosenie.

Správny výber šľapiek je najvhodnejšou alternatívou

Podobnou alternatívou pre dámsku obuv sú šľapky. Tie sa však predávajú v rôznych prevedeniach – s rôzne vysokým opätkom, rôzne širokými remienkami a pod. Sandále sú vhodné ako dámska obuv na leto iba v prípade, že majú ortopedické stielky a pevné širšie remienky, ktoré vám nebudú počas chôdze spôsobovať otlaky. Každopádne sú však na leto asi najvhodnejšou alternatívou pre zdravie našich nôh.

Sandále maximálne do kaviarne

Ďalším obľúbeným kúskom v ženskom botníku sú sandále na vysokom opätku. Tie by ste si však mali obuť iba v prípade, že sa chystáte do najbližšej kaviarne, na dlhšie nosenie sú totižto absolútne nevhodné kvôli svojej nestabilite a namáhaniu prednej časti chodidla. Treba však uznať, že jedna výhoda, ktorú má táto dámska obuv je, že poskytujú svojej majiteľke priedušnosť počas teplého letného počasia.

dámska obuv

Sú lodičky vhodná dámska obuv na leto?

Lodičky a platformy

Je vhodné v lete nosiť lodičky? Nuž, ani táto dámska obuv nie je pre leto práve najvhodnejšia. Nie len kvôli vysokému opätku – to platí celoročne, ale najmä kvôli tomu, že noha v nich je zatvorená. Ak už chcete nosiť vhodnejšiu alternatívu za lodičky – odporúčame vám skôr zvoliť ako letnú obuv platformy.

Pridaj komentár