Dovolenka Malajzia – objavte čarovný Sarawak

dovolenka malajzia

Dovolenka Malajzia s CK TUI a Borneo Adventure

Malajzia sa nachádza na treťom najväčšom ostrove sveta – na ostrove Borneo a oficiálne sa delí na dva štáty, pričom jeden sa nazýva Sabah a druhý Sarawak. Práve tomu druhému z nich sa budeme venovať dnes v našom článku. Nebudú to však všeobecné informácie, ktoré vám chceme poskytnúť, ale zameriame sa hlavne na dovolenku v tomto štáte. Aká môže byť dovolenka Malajzia pre turistov, prečo sa sem oplatí zavítať a čím vás Sarawak určite očarí? Prečítajte si v našom dnešnom blogu…

Dovolenka Malajzia – prvý krát si nechajte poradiť

Pokiaľ bude toto vaša prvá dovolenka Malajzia, určite vám neodporúčame ísť sem na vlastnú päsť. Nejde o to, že by vám tu hrozilo nejaké väčšie nebezpečenstvo, skôr o to, že by ste mohli mať problém pri výbere vhodných miest na výlety a pod, keďže je ich tu naozaj viac než dosť. Pri druhej či tretej návšteve by to už pre vás nemal byť žiaden problém, avšak prvý krát je to naozaj lepšie zveriť do rúk „odborníkom“ a prezrieť si vďaka nim tie najzaujímavejšie miesta v Malajzii.

Jednou z najobľúbenejších a najznámejších spoločností, ktoré vám v Malajzii pomôžu naplánovať vašu dovolenku sa nazýva Borneo Adventure. Tu vám bude dovolenka Malajzia ušitá presne na mieru podľa toho, čo vás zaujíma a láka.

Malajzijská fauna a flóra v národnom parku Bako

V ponuke nájdete napr. celodenný výlet do národného parku Bako, kde môžete na vlastné oči a v neuveriteľnej blízkosti sledovať život zvierat vo voľnej prírode. Pri prechádzke dažďovým lesom tu natrafíte hlavne na opice či na tie najrôznejšie druhy vtákov, ale za zmienku stojí určite aj tamojšia jedinečná flóra.

dovolenka malajzia

Návšteva v národnom parku Bako počas dovolenka Malajzia

Domorodá kultúra na vlastnej koži

Ak vás láka skôr spoznávanie malajzijskej kultúry, takisto by pre vás dovolenka Malajzia s Borneo Adventure mohla byť vhodnou alternatívou. Jeden z výletov sa totižto nazýva „Sarawak Cultural Village“ a zahŕňa poldňovú exkurziu do jednej dedinky, v ktorej objavíte hádam všetko typické a charakteristické pre Malajziu – od tradičnej hudby, cez malajzijské jedlá až po tamojšie umenie.

Pridaj komentár