Regále, miesto pre uloženie vašich kolekcií

Regál je druh nábytku, ktorý má v domácnosti široké využitie. Využitie si nájde takmer v každej miestnosti. Veľa ľudí používa regále napríklad ako knižnicu, teda priestor na uloženie svojej zbierky kníh. No podobné využitie majú aj v prípade zbierky DVD, CD, platní a podobne.

regále

Regále výborne poslúžia na uloženie vašej zbierky kníh, filmov alebo hudby.

Regále vyberáme podľa toho, čo do nich chceme dať

Keď sa rozhodujete pre kúpu regála na tento účel, je dobré aspoň približne vedieť, koľko toho do regálu chcete uložiť. Možno zistíte, že potrebujete nie jeden, ale aspoň dva regále. Taktiež si lepšie dokážete predstaviť, ako by mal asi regál vyzerať. Úzky, široký, vysoký alebo nízky. Hlavne taký, do ktorého sa vmestí všetko čo potrebujete. Myslite aj na to, že  vaša kolekcia sa zrejme bude rozrastať, takže kúsok miesta navyše určite neuškodí. Prázdne miesto môžete medzičasom vyplniť nejakým dekoračným predmetom, fotografiou alebo izbovým kvetom.

Ladíme ich s ostatným nábytkom

Keď vyberáte regál či regále do vašej obývačky, myslite na to, že ich musíte skombinovať z ostatným nábytkom v miestnosti. Teda s obývacou stenou, gaučom, konferenčným stolíkom, atď. Ak máte napríklad obývačku zariadenú v modernom minimalistickom štýle, starožitný, robustný regál sa k nej určite hodiť nebude. Regále by totiž nemali ladiť iba farbou ale aj štýlom. Ak nakupujete priamo v predajni, ako pomôcku pri výbere si môžete zhotoviť fotku vašej obývačky. Budete tak mať lepšiu predstavivosť. Samozrejme, aby ste po kúpe doma nezistili, že regál vám na miesto, ktoré ste preň vyhradili, nepasuje, dôkladne si všetko premerajte ešte predtým než vstúpite do predajne alebo kliknete na nejakú webstránku s nábytkom.

Regál na mieru?

regále

Tí náročnejší si môžu nechať vyrobiť regále na mieru.

Predajcovia nábytku, ponúkajú regále rôzneho prevedenia. Či už po stránke farebnej alebo dizajnovej. Nemusíte sa báť, že by ste nenašli taký, ktorý by vám vyhovoval. Ak však máte špeciálne požiadavky, regále sa vyrábajú aj na mieru. Takže stačí dať dokopy návrh a zájsť za niekým, kto takého služby ponúka. Teda do obchodu kde predávajú nábytok na mieru, alebo za šikovným stolárom. Určite sa zamerajte na regále z kvalitného materiálu, napríklad masívu.

Pridaj komentár