Dámska kabelka – neodmysliteľná súčasť dámskeho outfitu

Dámska kabelka – viete ako vyberať tento doplnok?

dámska kabelka

Vhodne zladená dámska kabelka je skvelým a najmä praktickým doplnkom

Kabelky sú úžasné. Nielenže nám pomáhajú prenášať naše nevyhnutné veci, ale aj dotvárajú náš vzhľad a dopĺňajú šatník. Je veľmi ťažké odolať túžbe kúpiť si novú kabelku zakaždým, keď ideme na nákupy. Pri výbere treba prihliadať na viacero faktorov – kabelka by mala pasovať k vášmu životnému štýlu, vášmu štýlu obliekania a samozrejme sume, ktorú ste schopní a ochotní za ňu dať. Nanešťastie dnes je veľmi ťažké zaobstarať si kabelku, ktorá je naozaj kvalitná. Tak ako si teda nájsť kabelku, ktorá vám vydrží viac, ako len pár týždňov? A tým myslíme kabelku – ktorá vám nezničí plecia, ktorá sa k vám hodí a ktorá je praktická, no popritom vyzerá skvele a trendy. Pretože práve taká je dokonalá dámska kabelka.

Aké otázky si treba položiť pri kúpe kabelky

Dámska kabelka a jej kúpa je pre ženy niekedy poriadna výzva. Prvú vec, ktorú by ste mali zvážiť, je kedy a kde budete svoju novú kabelku používať. Čo v nej budete nosiť? Ktoré kúsky z vášho šatníka k nej budete nosiť? Bude sa vám aspoň k niečomu hodiť? A kde ju budete nosiť? Napríklad ak hľadáte dámsku kabelku na bežný deň a potulky mestom, možno radšej uprednostníte ľahkú cross-body kabelku, než ťažkú koženú kabelku s krátkymi rúčkami. Do práce by ste asi volili klasickú kabelku cez plece, v ktorej je dostatočne veľa miesta, napríklad pre malý tablet, či potrebné papiere.

dámska kabelka

Aj malé kabelky majú svoje čaro

Dámska kabelka sa vyberá podľa tvaru postavy

Nie každá dámska kabelka je vhodná pre každú ženu. Musíte prihliadať na vašu postavu, aby vám ju kabelka zbytočne nedeformovala a tým nekazila celkový dojem. Ak patríte medzi vysoké a štíhle ženy, siahnite po kabelke s krátkym „ovisnutým“ tvarom a vyvarujte sa kabelkám s krátkymi remeňmi – budete totiž vyzerať ešte vyššia. Správnou voľbou je dámska kabelka, ktorá je viac široká než dlhá, napríklad clutch kabelka. Drobné ženy by zase mali úplne zabudnúť na oversize kabelky – čím väčšia, tým horšie – úplne vám zdeformujú postavu. Rovnako ani kabelky s dlhými remeňmi nie sú vhodné, pretože budete vyzerať ešte kratšie. Siahnite radšej po stredne veľkej dámskej kabelke s obdĺžnikovým tvarom a krátkymi remeňmi. Alebo voľte malé kabelky, tie sú pre nízke ženy najvhodnejšie, pretože lichotia ich postave. Pre dámy so širšími bokmi by sme odporučili kabelku s krátkymi remeňmi. Tým pádom sa postava opticky pekne vyrovná.

Pridaj komentár