Cyklistické oblečenie v lete

Cyklistické oblečenie

V posledných rokoch zažíva cyklošport na Slovensku znovuzrodenie. A to vďaka skvelým výkonom slovenských cyklistov v rôznych pretekoch po celom svete, no najmä vďaka Petrovi Saganovi, ktorý sa už tretí krát stal víťazom bodovacej súťaže o zelený dres na Tour de France. Takéto úspechy prebudili športového ducha v nejednom z nás. Veľa ľudí si však neuvedomuje aké dôležité je byť správne oblečený pri cyklistike.  Cyklistické oblečenie má mnoho funkcií ktoré pomáhajú k lepším výkonom.

Správna voľba

To, ako sa oblečieme predtým než vyrazíme na výlet, môže byť rozhodujúce počas nášho celého cyklotripu. Cyklistické oblečenie by malo okrem ochrany tela vytvárať aj potrebné pohodlie na našom bicykli a udržiavať správnu teplotu tela. V zime ma za úlohu uchovať cyklistu v dostatočnej teplote, v lete by zase naše cyklo-oblečenie malo kvalitne odvádzať pot a udržať telo v suchu.

Cyklistické oblečenie v lete

Najznámejším spôsobom obliekania v outdoorových  športoch je trojvrstvový systém. Len ťažko by sme sa cítili pohodlne v troch vrstvách oblečenia v tých najväčších teplotách počas letných dní. Preto k letnej výbave patrí najmä cyklistický dres, ktorý nás udržuje v suchu, uchováva správnu teplotu a zároveň chráni proti slnečným lúčom. K prvkom letného vybavenia patria aj slnečné okuliare, krátke nohavice alebo tielko. Časti cyklistického oblečenia ktoré používame v oboch obdobiach sú prilba, ponožky a hlavne cyklistické topánky.

cyklo-oblecenie

Cyklistický dres na letné obdobie

Doplnky do zimy

Cyklistické oblečenie musí obsahovať prvky, ktoré nás udržia v teple a v pohodlí aj v chladnom počasí. Je známe, že práve cez pokožku hlavy stráca človek najviac vnútorného tepla a preto je nevyhnutnou súčasťou čelenka alebo cyklistická čiapka. Jednou z najdôležitejších častí zimného cyklo-oblečenia je cyklistická bunda, ktorá chráni pred všetkými nástrahám nepriaznivého počasia ako je vietor, dážď alebo sneh.  Medzi prvky zimnej výbavy určite patria aj návleky na chodidlá, rukavice s prstami a legíny.

Ak sa chcete aj vy cítiť pohodlne na svojom tátošovi, obstarajte si svoje cyklistické oblečenie už teraz.

cyklo-oblecenie

Cyklo oblečenie odolné vetru a dážďu

Pridaj komentár